Szkolenie dla menedżerów: post-MBA – program mentorski dla liderów biznesu i przedsiębiorców

Co łączy przedsiębiorcę, menedżera, przedstawiciela kadry kierowniczej i lidera biznesu? Zazwyczaj każdy z nich dostrzega potrzebę nieustannego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy. Oprócz tego jednak wiedzą oni też, jak istotna może być rozbudowana sieć kontaktów biznesowych czy możliwość wymiany know-how. Do takich osób kierowany jest właśnie program mentorski post-MBA realizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku.

Dla absolwentów MBA – ale nie tylko

Szkolenie jest adresowane do aktywnych menedżerów i przedsiębiorców, w tym – absolwentów MBA, którzy chcą kontynuować swój rozwój w nieco mniej sformalizowanej formie, a dodatkowo szukają platformy do utrzymywania relacji absolwenckich.

Program mentorski post-MBA ma charakterystyczną formułę – składa się na niego sześć intensywnych sesji szkoleniowych. Każde spotkanie trwa pięć godzin zegarowych (łącznie z dwiema przerwami networkingowymi). Sesje odbywają się w formie stacjonarnej w 5-gwiazdkowym hotelu w Gdańsku, dzięki czemu po spotkaniu uczestnicy mogą spędzić jeszcze nieco czasu na wspólnej integracji.. Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat.

Networking i wymiana know-how

Głównym celem szkolenia jest networking – czyli budowa (lub poszerzenie) własnej sieci kontaktów biznesowych. Większość przedsiębiorców i menedżerów doskonale wie, jak istotną rolę odgrywa w karierze zawodowej sieć kontaktów; dzięki niej można na przykład znaleźć partnera biznesowego zainteresowanego realizacją wspólnego projektu. Często jednak sieć kontaktów biznesowych pomaga również w znalezieniu bardziej satysfakcjonującej, lepiej płatnej pracy. W wielu przypadkach rekrutacje na określone stanowiska pracy są nieoficjalne, a rekruterzy, przedsiębiorcy czy menedżerowie działów poszukują kandydatów na własną rękę – niekoniecznie publikując ofertę na portalach z ogłoszeniami.

Równie istotną zaletą szkolenia jest jednak możliwość wymiany doświadczeń w gronie profesjonalistów. Sprzyjać temu będą zajęcia o charakterze warsztatowym. Dodatkowo wymiana know-how to często okazja do zaczerpnięcia inspiracji w różnych obszarach działalności zawodowej. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się na przykład, jakie metody zarządzania zespołem czy projektem mają menedżerowie pracujący w innych branżach; jak radzą sobie z kryzysami, czy jak rozwiązują problemy. To niezwykle cenna wiedza, która pozwoli spojrzeć inaczej na dotychczasowe działania.

Warto też pamiętać, że szkolenie post-MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańskuprowadzą doświadczeni mentorzy, którzy reprezentują różne dziedziny biznesu i sektory życia publicznego. Przekażą oni uczestnikom swoje spostrzeżenia, rady i przedyskutują wybrane kwestie. Dla uczestników będzie to też szansa na rozwinięcie swojego warsztatu menedżerskiego właśnie pod okiem mentorów. O samym szkoleniu i tematach sesji można przeczytać więcej na stronie https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy/listing-szkolen/post-mba-program-mentorski-dla-liderow-biznesu/TS-02242-001.

Szkolenie post-MBA to zatem przede wszystkim szansa na networking i wymianę doświadczeń; uczestnicy mogą jednak zyskać też nowe spojrzenie na swój biznes i plany dotyczące dalszej kariery zawodowej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here