Sushi Lublin – co warto wiedzieć o tym wyjątkowym daniu?

0
619

W takim mieście jak Lublin – sushi możemy zjeść już w wielu restauracjach. Zanim jednak wybierzesz się na wyjątkową kolację z japońskimi rolkami w roli głównej – powinieneś dowiedzieć się czego na temat samej potrawy, ponieważ sushi jest czymś więcej niż zwykłym daniem, a sama kultura jedzenia również opiera się na innych zasadach. W tym poradniku postaramy się przybliżyć Ci, na czym warto się skupić, zanim sięgniesz po pałeczki w renomowanej susharni.

Czym jest sushi? Skąd się wzięło i jak je jeść?

Wiele pytań może narodzić się w Twojej głowie, kiedy myślisz o tym japońskim daniu. Jeżeli nie interesujesz się szczególnie sztuką kulinarną, czy tradycją i historią kraju kwitnącej wiśni – sushi może być dla Ciebie po prostu rybą zawiniętą w ryż i wodorosty. Samo słowo „sushi” oznacza ryż skropiony octem. Najważniejszą rolę w japońskich rolkach odgrywa zatem specjalnie przygotowany ryż. Surowa ryba, czy owoce morza to tylko kolejne składniki. Na pewno spotkałeś się z tym, że obok dania podawany jest marynowany imbir. Dużej części osób wydaje się na początku, że pełni on jedynie funkcje dekoracyjne. Nie jest to jednak prawda. Imbir ma za zadanie oczyścić kubki smakowe i przygotować je na kolejny kawałek. Ciekawostką może być dla Ciebie również to, w jaki sposób powinno się spożywać sushi. Pałeczki to jeden ze sposobów. Jeśli jednak nie potrafisz się nimi zbyt sprawnie posługiwać, możesz zdecydować się na jedzenie palcami. To całkowicie normalne i w żadnej restauracji nie będziesz miał powodu do wstydu. Pamiętaj jednak, aby pod żadnym pozorem nie korzystać ze sztućców. Używanie noża i widelca do jedzenia tej potrawy jest absolutnie niedopuszczalne. W przypadku takiego miasta jak Lublin – sushi możesz zjeść w wielu restauracjach, w których obsługa chętnie pomoże Ci postawić swoje pierwsze kroki w posługiwaniu się pałeczkami, abyś jeszcze lepiej rozpoczął swoją przygodę z kuchnią Japonii.

Sushi Lublin – jaką restaurację wybrać?

Jeśli chodzi o sushi – Lublin oferuje całkiem spory wybór restauracji, w których japońskie rolki przygotowują doświadczeni sushi-masterzy. Chcąc spróbować wyjątkowego dania, warto wybrać taką restaurację jak https://takamisushi.pl/, która zagwarantuje Ci niecodzienne przeżycie kulinarne i sprawi, że pokochasz japońską kuchnię!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here