Uważasz, że kierownicy produkcji w Twojej firmie nie potrzebują szkoleń

Zarządzanie projektami i pracownikami w przedsiębiorstwie produkcyjnym (lub w dziale produkcji) jest złożonym zagadnieniem. Przed brygadzistą budującym zespół w tej sferze funkcjonowania przedsiębiorstwa stoją zupełnie inne zadania niż przed kierownikiem, który pracuje w dziale handlowym lub w dziale administracyjnym. Dobrym pomysłem wsparcia dla kadry menedżerskiej w tej działce funkcjonowania firmy są profesjonalne szkolenia dla brygadzistów. Czy warto z nich skorzystać?

Specyficzne problemy dla działu produkcji to przede wszystkim:

Sezonowość pracy (trzeba uporać się z dużą fluktuacją pracowników polegającą na tym, że np. w jednym miesiącu mamy kilkadziesiąt nowych osób, które nie są mocno zidentyfikowane z miejscem pracy, a w drugim mamy solidny niedobór personelu, co odbija się na morale pozostałych członków załogi).

Trudność ze zbudowaniem odpowiedniej motywacji do pracy wśród osób, które są jedynie „trybikami”w wielkim systemie. Dobre szkolenia dla brygadzistów podpowiadają, jakie techniki można zastosować oraz jak komunikować się z podwładnymi, a także jak budować systemy komunikacji między współpracownikami, aby poszczególni członkowie linii produkcyjnej znaleźli poczucie sensu wykonywanych zadań.

Konieczność dyscyplinowania i przeprowadzania tak zwanych trudnych rozmów z pracownikami niesubordynowanymi oraz rozwiązywanie konfliktów między poszczególnymi

 

Szkolenia dla brygadzistów – czy warto w nie inwestować?

Zagadnienia budowania odpowiedniej motywacji do pracy przez stosowanie pozytywnych wzmocnień oraz sprawianie, że pracownik staje się doceniony, czy też projektowanie komunikacji w zespole, są zagadnieniami niezwykle złożonymi. Dlatego istotne jest, aby szkolenia dla brygadzistów były przeprowadzone profesjonalnie i odbywały się przy udziale trenerów, którzy mają odpowiednie doświadczenie życiowe, mieli kompetencje osobiste oraz zawodowe do przekazywania wiedzy, a także dysponowali wytrenowanymi, skutecznymi technikami nauki rozwiązywania typowych problemów, z którymi zmagają się szkolone osoby. Dobre szkolenia sprawiają, że zarządzanie projektami na produkcji i optymalizowanie procesów produkcyjnych (wśród, których czynnik ludzki wiedzie w zasadzie prym), staje się prostsze.

Przykładowe pozytywne efekty dobrze przeprowadzonych szkoleń dla kadry menedżerskiej dla produkcji to lepsze samopoczucie pracowników (bo szefowie uczą się udzielać konstruktywnych informacji zwrotnych) i samych brygadzistów, prostsze zasady komunikacji, przejrzyste zasady działania, lepsza organizacja w kwestii delegowania zadań i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here