Czym jest protetyka?

0
736

W pracowniach protetycznych swoje obowiązki wykonują protetycy zarówno z doświadczeniem, jak i ukierunkowanym, specjalistycznym wykształceniem, które pozwala im najlepiej jak tylko się da, pomóc pacjentowi. Protetycy pozostają na bieżąco z zachodzącymi w tej gałęzi medycyny zmianami, aby swoim pacjentom oferować tylko najlepiej dopasowane rozwiązania. Co wchodzi w skład usług protetycznych? Jakie nowoczesne uzupełnienia można tam założyć?

Zakres usług protetyka

Pracownia protetyczna to miejsce, które oferuje pacjentom protezy, korony, szyny czy też mosty. Cenionymi zwłaszcza ostatnimi czasy są protezy elastyczne które stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych protez akrylowych. Do produkcji takich protez najczęściej wykorzystuje się akron.

Takie protezy charakteryzuje przede wszystkim ogromna trwałość. W przeciwieństwie do akrylu materiały te są odporne na pękanie i nie popsują się nawet w przypadku odpadnięcia protezy. Proteza elastyczna nie zawiera pozostałości monomeru, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznej. Estetyka to kolejna rzecz, która wyróżnia te protezy. Są one cienkie i elastyczne, a niewidoczne klamry dziąsłowe lub w kolorze zębów pozwalają na idealne dopasowanie barwne. Struktura materiałów zapewnia też solidne utrzymanie całej płyty takiej protezy.

Pozostałe usługi protetyczne

Protetyka to również dużo innych uzupełnień protetycznych, w tym protez magnetycznych oraz takich, które wyprodukowane są na miniimplantach. Pracownie protetyczne zajmują się wstawianiem koron, implantów czy też mostów porcelanowych. Można tu także wstawić sobie mosty kompozytowe. Dodatkowo w tego typu gabinetach naprawiane są wszystkie rodzaje protez, w przypadku problemów z użytkowaniem dawniej wstawionych części zamiennych w jamie ustnej. W gabinetach protetycznych liczyć można również na doradztwo w wyborze najlepszego rodzaju uzupełnienia.

Wchodząc na stronę https://cereclab.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat świadczonych na terenie Lublina usług protetycznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here