Projekt mieszkania w Lublinie – kiedy warto go zlecić?

0
625

Kupując mieszkanie w stanie developerskim lub przeciwnie – lokal z rynku wtórnego, nadający się tylko do kapitalnego remontu, nowy właściciel staje przed koniecznością zaaranżowania swoich czterech kątów. To zadanie nie zawsze jest łatwe, a na niedoświadczone osoby czeka wiele potencjalnych pułapek na drodze remontowania i wykańczania wnętrza. Wielu z nich można uniknąć, współpracując z doświadczonym projektantem wnętrz. W czym może pomóc taki specjalista i gdzie go szukać?

Jaki jest rynek mieszkań w Lublinie?

Lublin to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym powstaje dużo nowych inwestycji mieszkaniowych. Wiele z nich wyprzedaje się na długo przed tym, nim w grunt wbita zostanie pierwsza łopata. To powoduje, że najatrakcyjniejsze, najbardziej ustawne lokale mieszkalne już dawno są zajęte w momencie, gdy budynek jest oddawany do użytku. Do wzięcia pozostają często już tylko te mieszkania, które wg potencjalnych kupców miały najmniejszy potencjał. Plusem jest to, że takie lokale można często kupić w bardziej atrakcyjnej cenie. Aby jednak wycisnąć z ich powierzchni maksimum możliwości, warto zatrudnić projektanta.

Gdzie szukać dobrego projektanta wnętrz w Lublinie?

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, Lublin jest miastem, w którym bez trudu możemy znaleźć doświadczonych fachowców. Najważniejszym kryterium jest oczywiście portfolio projektowe – warto je przejrzeć przed podpisaniem umowy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcielibyśmy mieszkać we wnętrzach urządzonych przez daną firmę. Przykładem doświadczonego biura projektowego jest Interior Art Studio, którego realizacje można zobaczyć na stronie: https://www.interior-artstudio.pl/

Kiedy projektant wnętrz jest szczególnie potrzebny?

Projektanta warto zatrudnić zwłaszcza w przypadku aranżowania lokali, które:

  • mają bardzo nietypowy układ (dotyczy to zarówno mieszkań nowych, jak i z rynku wtórnego)
  • cechują się wyjątkowo małą powierzchnią, którą trudno funkcjonalnie zaaranżować
  • znajdują się na poddaszu i posiadają sufit ze skosami
  • mają małą ilość okien w stosunku do powierzchni i jej układu

Efekt końcowy aranżacji w trudnych przypadkach zależy w dużej mierze od inwencji twórczej, ale również od doświadczenia w rozwiązywaniu takich architektonicznych zagadek. Warto zdać się na dobrego fachowca, który nawet z małego, zacienionego wnętrza jest w stanie wyczarować przytulny apartament.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here