zmiana kierunku studiów

Często już po kilku pierwszych tygodniach zaczynasz rozumieć, że popełniłeś błąd, a zajęcia, na które uczęszczasz, w ogóle Cię nie interesują. Dowiadujesz się, jak wygląda nauka na innych, pokrewnych kierunkach i chętnie zrobiłbyś wszystko, by się tam przenieść. Na szczęście – jest to możliwe, a Wyższa Szkoła Bankowa to ułatwia.

Pokrewne kierunki okazują się atrakcyjniejsze? Nic straconego!

Wielu studentów po kilku tygodniach spędzonych na uczelni żałuje, że nie zapisało się na inny kierunek. Często chodzi zresztą o kierunek pokrewny (np. inne studia humanistyczne czy społeczne), ale z atrakcyjniejszym programem i ciekawiej prowadzonymi zajęciami. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji wydaje się rezygnacja ze studiów i przystąpienie do rekrutacji za rok. Wbrew pozorom jest jeszcze jedno rozwiązanie – i jest nim przeniesienie na inny kierunek studiów.
Nie zawsze jednak dziekani uczelni wyrażają zgodę na zmianę kierunku w trakcie roku akademickiego. Takie rozwiązanie umożliwia natomiast Wyższa Szkoła Bankowa.

Spróbuj jeszcze raz i zostań studentem Wyższej Szkoły Bankowej!

Dzięki WSB, nie musisz rozpoczynać studiów od początku i martwić się, że nauka na poprzedniej uczelni była całkowitą stratą czasu. Przenieś się do WSB, na wybrany przez siebie kierunek! Pamiętaj, że konieczne będzie nadrobienie różnic programowych i zaliczenie odpowiednich przedmiotów – o tym jak to wygląda można przeczytać na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/przeniesienie-z-innej-uczelni.

Cenisz praktyczną formę zajęć? WSB, to uczelnia dla Ciebie!

W WSB zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem case studies i mają formę warsztatową – rozwiązujesz w ich trakcie realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli i obecni pracodawcy.

Jak przenieść się do WSB?

W Biurze Rekrutacji wybranej WSB, złóż odpowiednie dokumenty, w tym wykaz ocen i przedmiotów z Twojej obecnej uczelni. Ostateczną decyzję o przeniesieniu podejmuje dziekan.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here