Automatyzacja sprzedaży na Amazon

Sprzedaż na Amazon to doskonały sposób na rozszerzenie kanałów dystrybucji, dotarcie do nowych klientów, budowanie marki produktowej i zwiększenie obrotów firmy. Niemniej działania związane ze sprzedażą na największej platformie sprzedażowej na świecie są czasochłonne i nierzadko wymagają odpowiedniej wiedzy. Rozwiązaniem jest automatyzacja sprzedaży na Amazon. Na czym polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Co to jest automatyzacja sprzedaży na Amazon?

Zarządzanie procesem sprzedaży i dystrybucji na Amazon to dość czasochłonny proces, który wymaga od sprzedającego zaangażowania. Oczywistym jest jednak, że prowadzenie własnego biznesu to wiele różnych obowiązków, a każdemu przedsiębiorcy zależy na jak najlepszym zoptymalizowaniu działań. Kiedy nie chcesz powierzać obowiązku zarządzania kontem osobom trzecim ani nikogo zatrudniać na takie stanowisko w swojej firmie, możesz zdecydować się na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest automatyzacja sprzedaży na Amazon. To system Clipperon, który został opracowany tak, by sprawnie zarządzać sprzedażą na Amazon i odciążyć Cię w Twoich obowiązkach. Dowiedz się więcej o jego funkcjonalnościach i upewnij się, że to rozwiązanie dla Ciebie!

Automatyzacja sprzedaży i logistyki na Amazon – poznaj funkcje systemu Clipperon

  1. Skuteczne zarządzanie listingami na Amazon.

Z pomocą Clipperon szybciej wystawisz swoje produkty z ERP na Amazon, przeanalizujesz ofertę według wybranych kryteriów, a w razie potrzeby wstrzymasz lub wycofasz ze sprzedaży wybrany produkt na dowolnym rynku.

  1. Zautomatyzowana kontrola cen produktów.

Efektywna polityka cenowa umożliwia wygranie Buy Box, co błyskawicznie wpływa na obroty Twojej firmy na Amazon. Clipperon pomoże Ci w kalkulacji cen brutto towarów poprzez zmiany narzutów minimalnych i maksymalnych, dopasowanie stawki VAT do wybranych krajów sprzedaży, aktualizację kursów walutowych i automatyczne wyliczanie ceny.

  1. Szczegółowe prognozy sprzedaży.

Aby zmaksymalizować sprzedaż na największej platformie sprzedażowej na świecie, trzeba sprawnie, systematycznie i kompleksowo analizować dane. Z systemem Clipperon przedsiębiorca otrzymuje prognozy obrotów i zysków na 30 dni w przód, skrupulatną analizę rynku i konkurencji, raporty wygenerowane pod kątem najistotniejszych kryteriów czy statystyki sprzedaży.

  1. Aktywna kontrola stanów magazynowych oraz zamówień.

Logistyka i obsługa zamówień będą znacznie usprawnione – możesz bowiem kontrolować wszystkie zamówienia poprzez panel użytkownika, dopasowywać wybór kuriera adekwatnie do kraju dostawy, filtrować zamówienia wedle wybranych kryteriów i zarządzać zamówieniami w czasie rzeczywistym. Co więcej – sprzedający może także liczyć na spełnienie wymagań RODO związanych z przetwarzaniem danych osobowych.

  1. Sprawna dystrybucja towarów.

Na platformie możesz wysyłać towary samodzielnie (FBM) bądź też poprzez Amazon (FBA). Z systemem Clipperon przesyłanie numerów przesyłek do Amazon następuje automatyczne – podobnie jak wezwanie kuriera, wygenerowanie listu przewozowego w języku kraju docelowego, a ponadto możliwe jest śledzenie przesyłki na każdym etapie jej podróży.

To jednak nie wszystkie korzyści, jakie posiada system Clipperon. Dowiedz się więcej na stronie firmy Nethansa: Automatyzacja sprzedaży na Amazon.

Podsumowując, system Clipperon to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pomoże Ci zoptymalizować sprzedaż na Amazon i osiągnąć sukces. Zdecyduj się na automatyzację sprzedaży na platformie, zaoszczędź swój czas i zmaksymalizuj zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here