Płatności przy udziale kryptowalut umożliwia coraz więcej punktów usługowych oraz sklepów online. Dowodzi to rosnącej popularności wirtualnych walut, takich jak Bitcoin czy też Ethereum. W celu przeprowadzenia takiej transakcji należy jedynie pobrać stosowną aplikację na telefon. Korzystanie z kryptowalut należy więc do stosunkowo prostych operacji, które nie wymagają od użytkownika praktycznie żadnego wysiłku poza podstawową wiedzą na temat wirtualnych mechanizmów internetowych.

Bitcoin, czyli anonimowość, komfort i bezpieczeństwo

Bitcoin uchodzi za pierwszą w historii walutę, której funkcjonowanie niemalże w pełni opiera się na matematycznych schematach. Podstawową zaletą tej kryptowaluty pozostaje niewątpliwie możliwość wygodnego realizowania płatności międzynarodowych przy bardzo niskich opłatach za przelewy. Poza tym system ten zapewnia anonimowość i wysoki stopień bezpieczeństwa w Internecie. Sieć Bitcoin przechowuje jedynie adresy poszczególnych kontrahentów, a także wysokość kwot.

Ethereum, czyli niezależność

Funkcjonowanie tej kryptowaluty w przestrzeni internetowej opiera się na technologii blockchain, co umożliwia przede wszystkim brak możliwości sprawowania kontroli nad obrotem waluty przez konkretną jednostkę (jak na przykład: rząd, bank itp.). Jej kurs zależy zarówno od czynników wewnętrznych (zmiany w obrębie samej platformy), jak i zewnętrznych (kurs Bitcoina). Ethereum nazywana jest Bitcoinem 2.0, stanowiąc alternatywę dla najpopularniejszej kryptowaluty na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here