Wózek widłowy należy do podstawowego wyposażenia hurtowni, sklepów, magazynów i zakładów produkcyjnych. Służy on do transportowania, przeładowywania i wyładowywania towarów o dużej masie. Niekiedy jednak zakup wózków widłowych może stanowić spore obciążenie finansowe dla firmy. W takiej sytuacji można skorzystać z opcji wynajmu sprzętu. Jest to korzystne rozwiązanie w szczególności w przypadku przedsiębiorstw, które korzystają z wózków widłowych sezonowo.

Cena wózków widłowych uzależniona jest w głównej mierze od producenta, rodzaju napędu, a także od maksymalnej siły nośności i udźwigu sprzętu.

Zakup wózka widłowego – wady i zalety

Wózek widłowy jest kosztowną inwestycją, dlatego też przed jego zakupem warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Duże znaczenie ma przy tym tryb eksploatacji sprzętu – wówczas, gdy widlak będzie wykorzystywany na co dzień, jego zakup jest bardzo opłacalny. Należy przy tym pamiętać, że warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Renomą i zaufaniem klientów cieszą się wózki widłowe Still. Zakup wózka jest opłacalny w przypadku, gdy jest on niezbędny w codziennej pracy, np. do transportu towarów o dużej masie w hurtowniach, magazynach, halach produkcyjnych czy sklepach wielkopowierzchniowych. Natomiast wówczas, gdy jest on potrzebny tylko sporadycznie, np. przy wyładowywaniu towaru, z ekonomicznego punktu widzenia lepszą opcją będzie wynajem sprzętu.

Dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których nie stać na zakup nowego wózka widłowego jest zakup sprzętu używanego. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy zł. Przy czym nie oznacza to, że używany wózek widłowy cechuje się dużo gorszym stanem technicznym – niejednokrotnie widlaki te posiadają gwarancję.

Wynajem wózka widłowego – wady i zalety

Wynajem wózka widłowego jest dobrą opcją dla firm, które nie potrzebują sprzętu na co dzień. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest szeroki wybór sprzętu, dostosowanego do aktualnych potrzeb: raz można wynająć zwykły wózek widłowy, a innym razem bardziej przydatny może być wózek wysokiego składowania. Poza tym wiele firm oferuje programy wynajmu dostosowane do potrzeb danej firmy. Wyróżnia się wynajem krótko- i długoterminowy, wpływający na sposób rozliczenia usługi. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że wynajem gwarantuje użytkowanie sprzętu w bardzo dobrym stanie technicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here