masaż

Zawód masażysty jak zawód fizjoterapeuty są jednymi z najbardziej popularnych zawodów, wśród tych, wybieranych przez młodych ludzi. Masażyści będą potrzebni bowiem zawsze, twoimi rękami będą mogli usunąć natarczywe dolegliwości. Obecnie panujący siedzący tryb życia oraz urazy w wyniku wypadków będą problemami cały czas. Jeżeli jesteśmy w tym fachu dobrzy, to możemy całkiem pokaźne wykonywać ten zawód. Praca ta jest nie tylko lukratywna, ale również pasjonujące, chociaż posiada szereg zawodowych zagrożeń, na które jesteśmy narażeni. Jak wygląda praca masażysty w sanatorium? Jakie ryzyko zawodowe czyha na nas za rogiem? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/masazysta-w-sanatorium-ryzyko-zawodowe/

Praca w sanatorium

Na takiej posadzie do twoich obowiązków będą należały przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne dla pacjentów. Do tego wykorzystywać będziesz płyny wspomagające oraz aerozole. Pacjenci zazwyczaj są po przebytych urazach, wypadkach oraz innych uszkodzeniach ciała, więc praca z nich powinna być dokładna i wymagająca dużej cierpliwości oraz profesjonalizmu. Musimy liczyć się z tym, że ludzie nie lubią bólu oraz wyczerpujących zabiegów, właśnie dlatego powinniśmy być dla nich wyrozumiali oraz delikatnie. Oprócz stanu fizycznego w, powinniśmy zwrócić uwagę również na ich nastrój oraz nastawienie. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na dobry wizerunek firmy oraz będziesz cenionym pracownikiem. 

Zagrożenia w zawodzie masażysty

Praca ta w dużej mierze opiera się przede wszystkim na operowaniu dłońmi. Bardzo rzadko wykonuje się masaże na sprzętach czy gadżetach. Praca ta przez większą ilość czasu jest stojąca lub kucająca. Przez to pracownik jest narażony na uszkodzenie kręgosłupa i układu krwionośnego. Musimy pamiętać o zachowaniu wszystkich zasad BHP. Masażysta musi wykonywać swoją pracę w pomieszczeniu o odpowiednim oświetleniu i wentylowanie. Za optymalną temperaturę uznaje się około 22 stopnie, co na celu ma zoptymalizowanie dyskomfortu. Przebywając z ludźmi chorymi i posiadając z nimi bliski kontakt jesteśmy narażeni na zagrożenia biologiczne. Istnieje ryzyko zarażenia się chorobami zakaźnymi takimi jak grypa, zapalenie płuc, półpasiec, świerzb lub opryszczka. Możemy zarazić się również drogą kropelkową, w którą przenoszone są wirusy i grzyby.

Bliski kontakt z ludźmi

Masażysta narażony jest na bliski kontakt z pacjentem, co powoduje znacznie łatwiejszy zarażenie. To właśnie dlatego tak bardzo istotne jest to, aby specjalista był zaszczepiony i używał fachowej odzieży ochronnej. Środki do dezynfekcji i mogą z kolei źle wpłynąć na nasz układ oddechowy. Intensywny oraz długotrwały masaż może prowadzić również do uszkodzenia stawów rąk. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni relaks oraz przerwy podczas pracy.

Zobacz też: http://www.digitaldep.pl/masazysta-praca-na-etacie-czy-wlasna-firma/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here