kostka

Kostka brukowa w dzisiejszych czasach ma wiele zastosowań – jest wykorzystywana zarówno do nawierzchni na terenach prywatnych jak i na drogach publicznych. Cechuje się dużą trwałością, a dzięki różnorodnym kolorom i kształtom, możliwe jest wyznaczenie stref – np. ruchu pojazdów czy też można tworzyć różne dekoracje i wzory. Również oprócz zwykłej kostki prostokątnej możliwe jest wybranie innych kształtów – na przykład dwuteowego. Koszt ułożenia kostki brukowej zależny jest od ceny robocizny oraz ceny materiałów.

Cena za metr układania kostki brukowej w 2020 roku wynosi około 40-50 zł/m2, przy założeniu że jest to kostka prostokątna. Cena za metr kostki betonowej może również wahać się zależnie od lokalizacji. Ułożenie szlachetnej kostki brukowej lub kostki o niestandardowych wymiarach jest nieco droższe i może kosztować do 80-90 zł/m2. Zwykle podawana cena obejmuje przygotowanie podłoża oraz ułożenie kostki brukowej wraz z ubiciem. W cenę nie są wliczone materiały, które wyceniane są dodatkowo lub inwestor zapewnia je samodzielnie.

Z aktualnymi ofertami można zapoznać się na układanie kostki na oferteo.pl. Na stronie można wyszukać fachowców, zgodnie z własnymi preferencjami – czy będzie to ułożenie kostki brukowej przy domu jednorodzinnym, wykonanie parkingu, jezdni, chodnika czy też placu. Również aplikacja pozwala na filtrowanie preferencji – czy w koszt ułożenia kostki brukowej wlicza się również przygotowanie gruntu, wykonanie podbudowy oraz wykończenie obrzeżami lub krawężnikami. Możliwe jest wybranie powierzchni do ułożenia kostki brukowej.

Inna jest cena za metr układania kostki brukowej w 2020 dla niewielkiej powierzchni, a inna dla wielkich powierzchni placów – ze względu na możliwość wykorzystania innych maszyn, a także na składanie hurtowego zamówienia. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju nawierzchni – może być to kostka betonowa, klinkierowa oraz kamienna. W przypadku tej ostatniej, cena może być wyższa ze względu na cięższy proces docinania do danego wymiaru. Również użytkownik ma możliwość dodania własnych uwag.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here