Charakterystyka kredytu inwestycyjnego dla spółki z o.o.

Jeżeli Twoja spółka potrzebuje środków na przeprowadzenie dużej inwestycji, to optymalnym rozwiązaniem może okazać się kredyt inwestycyjny dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W ramach takiego kredytu możesz sfinansować budowę hali produkcyjnej, wyposażenie parku maszynowego czy chociażby zakup floty pojazdów. W dzisiejszym artykule przybliżymy nieco bardziej specyfikę kredytu inwestycyjnego dla spółki z o.o.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Omawiana forma finansowania ma posłużyć Twojej firmie do realizacji ściśle określonej inwestycji. Kluczowym zadaniem banku w tej sytuacji jest rzetelna ocena inwestycji, którą chcesz sfinansować. Analityk banku może wydać pozytywną opinię dopiero w momencie, kiedy będzie miał pewność, że kredyt inwestycyjny przyczyni się do poprawy wyniku finansowego spółki. Twoim najważniejszym zadaniem jest przedstawienie argumentacji, która pozwoli wydać pozytywną opinię przez analityka banku. Analityk banku będzie oczekiwał jasnej deklaracji i planu wydatkowania pozyskanych pieniędzy. Oczywiście plan musi być poparty stosownymi dokumentami.

Oprócz tego w planie musisz także wykazać, w jaki sposób inwestycja wpłynie na wyniki i obroty spółki. W tym przypadku możesz wykorzystać jedną z dwóch ścieżek. Otrzymując kredyt, możesz wykazać, że pozyskane środki pozwolą spółce zwiększyć przychody i dochody np. poprzez zwiększenie produkcji. Ale możesz także wykazać, że pozyskane środki przyczynią się do obniżenia kosztów firmy. Przykładem jest budowa własnej hali i rezygnacja z drogiego wynajmu. Te kwestie mają kluczowe znaczenie dla pozytywnej opinii analityka banku.

Jakie dokumenty złożyć we wniosku o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Pamiętaj, że wniosek o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o. musi być także poparty stosowną dokumentacją. Specyfikacja wymaganych dokumentów jest ściśle uzależniona od założonego celu inwestycyjnego. Jeżeli starasz się o kredyt inwestycyjny na budowę lub zakup nieruchomości, to konieczne będzie dołączenie dokumentacji projektowej i prawnej danej nieruchomości. Jeśli będziesz wnioskował o kredyt na zakup parku maszyn lub floty samochodów, to do wniosku musisz dołączyć szczegółową specyfikację maszyn lub samochodów, które zamierzasz kupić.

Ostatnim z dokumentów, jakie będziesz musiał dostarczyć do banku, jest biznesplan. Pamiętaj, że powinien być on stworzony zgodnie z kanonem przygotowania tego typu dokumentów. Na pewno nie wystarczy nawet najbardziej kwiecisty opis inwestycji zamieszczony na kilku stronach. Biznesplan musi być profesjonalny, rzeczowy i wyczerpujący.

Na co uważać wnioskując o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o.?

Musisz wiedzieć, że kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o. jest jednym z najbardziej skomplikowanych. Wynika to z dużych kwot, ilości dokumentów oraz zawiłości technicznych i prawnych. Udzielenie kredytu to długotrwały proces, który będzie wymagał od Ciebie odpowiedniego przygotowania i cierpliwości. Bardzo wskazane jest w tym przypadku wsparcie doświadczonego pośrednika, który dysponuje wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tej formy finansowania, to wystarczy kliknąć w kredyt inwestycyjny spółka z oo. Trafisz na stronę firmy Kaminski-Finance, gdzie otrzymasz kompleksowe wsparcie w wyborze optymalnej formy finansowania spółki. Firma Kaminski-Finance poprowadzi Twoją spółkę przez skomplikowany proces pozyskiwania kredytu inwestycyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here