Jaki router wifi wybrać

Dostęp do stabilnych łączy internetowych jest dziś dla wielu z nas podstawą codziennego funkcjonowania. Dlatego wybór optymalnego routera jest niezwykle ważny, dla dobra naszego połączenia z siecią. Jaki sprzęt wybrać? Sprawdzamy routery z oferty sklepu https://www.oleole.pl/routery.bhtml.

Choć jakość naszego połączenia internetowego zależy w głównej mierze od operatora, to stabilność łącza, a także jakość sygnału wifi to zasługa routera. Najwyżej jakości sprzęt dostarcza nam ponadto wiele rozwiązań, związanych chociażby z naszym bezpieczeństwem w sieci. Porównujemy dwa modele wiodących na rynku marek D-Link oraz Netgear. Co wyróżnia je na tle konkurencji?

Router D-Link DSR-250N

Na tapetę bierzemy jeden z flagowych modeli D-Link, które od lat dostarczają wiele urządzeń do domów oraz biur. D-Link DSR-250N to router, który wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami. Zacznijmy jednak od podstaw. Urządzenie xDSL działa na znanym standardzie bezprzewodowym 802.11n. Doskonale sprawdza się w sieciach kablowych. Posiada aż osiem portów LAN, a także port WAN, dzięki któremu błyskawicznie skonfigurujemy sieć zewnętrzną od swojego operatora. Port jest też przydatny przy łączeniu z wieloma sprzętami, jak chociażby drukarka. Maksymalna prędkość to 300 Mbps, co zapewni swobodne surfowanie po sieci. Router ma spory zasięg wifi, przez co doskonale sprawdza się w dużych domach, także piętrowych. D-Link mocno stawia też na bezpieczeństwo użytkowników. Możemy łączyć się poprzez prywatną sieć VPN. Sprzęt ma również własny firewall, który filtruje strony internetowe, chroniąc w ten sposób użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem. Plusem D-Linka jest też wydajność. Router może z powodzeniem pracować w biurach, zapewniając dostęp do sieci wszystkim pracownikom.

Router Netgear R7800-100PES

Kiedy Netgear ogłosił premierę swojego nowego urządzenia, przykuł uwagę wielu internautów. Wszystko dlatego, że Amerykanie zaprezentowali swój sprzęt, jako router gamingowy. Dlaczego Netgear R7800-100PES dedykowany jest właśnie graczom? Uwagę przykuwa już sam wygląd urządzenia, ale głównym argumentem jest wydajność w czasie gry online. Jak wiadomo, rozgrywka prowadzona w sieci odbywa się jednocześnie w domach kilku lub nawet kilkunastu graczy. Netgear postanowił wykorzystać technologię, która zapewni wszystkim uczestnikom gry błyskawiczny przesył danych. Odpowiadają za to pasmo 160 MHz, wsparte technologiami MU-MIMO oraz Quad Stream. Przepustowość 160 MHz zapewnia niskie opóźnienia i najwyższą jakość podczas grania i przesyłania strumieniowego. W codziennym użytkowaniu Netgear R7800-100PES również posiada kilka istotnych cech. Wielofunkcyjny port WAN usprawnia wiele działań na komputerze i innych sprzętach, a wraz zakupem routera, zyskujemy też możliwość dostępu do chmury, z której szybko możemy rozsyłać dane. Na najwyższym poziomie jest też bezpieczeństwo. Urządzenie może działać w sieci prywatnej VPN, posiada też Firewall, a także system zapobiegania atakom DoS, WPA-PSK, WPA2-PSK.

Podsumowanie

Oba urządzenia to sprzęt dla wymagających użytkowników sieci, którzy wykorzystują dostęp do internetu do czegoś więcej niż przeglądanie stron www czy oglądanie filmów na YouTube. Możliwości, jakie oferują D-Link DSR-250N oraz Netgear R7800-100PES skierowane są do konkretnych grup, jak np. gracze. Oba routery dbają zarówno o stabilność i bezpieczeństwo na co dzień, dając jednocześnie znacznie więcej. Oba urządzenia posiadają np. funkcję QoS, która zapewnia płynne odtwarzanie multimediów w sieci oraz bezproblemową grę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here