Jaki kurs ISO 9001 wybrać

W dzisiejszym wysoko konkurencyjnym świecie biznesu większość firm optymalizuje swe procesy, m.in. zgodnie z normą ISO 9001. W takich przedsiębiorstwach niezbędne są osoby posiadające uprawnienia audytora ISO 9001. Mogą pracować w nich, jako audytorzy wewnętrzni ale też dla nich – jak audytorzy zewnętrzni. Jak zyskać taki zawód? Oprócz doświadczenia w danej branży podbudowanego kierunkowym wykształceniem niezbędne jest ukończenie kursu ISO 9001. Jaki kurs ISO 9001 wybrać, by wynieść z niego jak najwięcej?

Jakie firmy szkoleniowe wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim warto znaleźć kurs ISO 9001, który jest akceptowany na całym świecie – będzie mieć taką samą wartość w różnych krajach.

Kursy są zwykle organizowane przez akredytowane organizacje, takie jak jednostki certyfikujące lub zatwierdzone firmy szkoleniowe. To w nich nauczają najlepsi, wykwalifikowani wykładowcy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Obecnie jedyny globalnie akceptowany certyfikat dla wiodących audytorów wydawany jest po ukończeniu kursu prowadzonego przez organizacje zatwierdzone przez IRCA. Jest to działająca od 1984 roku największa, międzynarodowa jednostka certyfikująca kursy dla audytorów Systemów Zarządzania.

Osoby, które chcą ukończyć kurs zarejestrowany w IRCA na audytora ISO 9001, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/i05-audytor-wewnetrzny-wg-iso-90012015-rej-w-irca/.

Jakie są ceny za kurs ISO 9001?

Ceny kursów różnią się znacznie w zależności od kraju i zależą od lokalnych trendów rynkowych. Racjonalna cena za kurs ISO 9001 zaczyna się od 1600 zł. W niej zawarte są wszystkie materiały szkoleniowe, udostępnienie narzędzi i programów, opłacenie wykładowców czy wydanie certyfikatów.

Jak wygląda kurs na audytora wewnętrznego ISO 9001?

Kursy ISO 9001 trwają kilka dni (zwykle od rana do wieczora). Szkolenia obejmują zagadnienia teoretyczne, dyskusje między delegatami i trenerem, warsztaty osobiste, ciągłą kontrolę postępów i egzamin pisemny.

Główne bloki tematyczne dotyczą systemów jakości opartych  ISO 9001:2015, roli audytora w procesie audytu, sposobu planowania i prowadzenia audytu oraz narzędzi audytowych.

Po pomyślnym zdaniu testu pisemnego i zaliczeniu oceny ciągłej przez trenera uczestnik otrzymuje certyfikat audytora ISO 9001 sygnowany przez IRCA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here