Intensywny kurs angielskiego. Czy to możliwe przez Internet?

We współczesnym świecie coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet. Robimy w ten sposób zakupy, zamawiamy jedzenie albo odbieramy wyniki badań lekarskich. Czy nie wychodząc z domu można również skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Nauka angielskiego online? Tak, to możliwe!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że język angielski zawojował świat. Większość popkultury jest dostępna właśnie w tym języku. W biznesie ciężko poruszać się bez znajomości choćby podstaw angielskiego. W ogłoszeniach z ofertami pracy umiejętność mówienia po angielsku jest już wymieniana praktycznie jako wymóg, a nie dodatkowy atut. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje metod na skuteczną, a przy tym szybką naukę tego języka.

Jeszcze niedawno kurs angielskiego kojarzył się z zajęciami w szkole językowej, ewentualnie z domowymi korepetycjami. Takie lekcje wciąż się odbywają w wielu miejscach i mają niewątpliwie wiele zalet, ale nie każdy może lub chce z nich korzystać. Czasem barierą jest cena, czasem mieszkanie w małym mieście, innym razem po prostu zajęcia w szkole okazują się nieefektywne. Czy oznacza to, że takie osoby są skazane na próbę opanowania materiału samodzielnie, ucząc się z grubych podręczników? Na szczęście nie, ponieważ teraz możliwe jest także uczenie się angielskiego online.

Dziś języków obcych uczyć może się właściwie każdy, kto ma dostęp do Internetu. Możliwości, jakie stwarza współczesny świat, pozwalają na odbycie intensywnego kursu bez wychodzenia z domu i to nie tylko w formie rozwiązywania ćwiczeń, ale także konwersacji z native speakerem. Taki kurs ma wiele zalet, o których opowiemy za chwilę. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że może być on równie skuteczny co  tradycyjne formy nauki – a często nawet bardziej!

Zalety internetowych kursów angielskiego

Nauka angielskiego, a także każdego innego języka obcego, w formie tradycyjnego kursu w szkole językowej ma zazwyczaj podobny schemat. Raz albo dwa razy w tygodniu uczniowie spotykają się na trwającą określoną ilość czasu lekcję. Taka grupa kursantów może liczyć od kilku do nawet kilkunastu osób. Pomimo tego, że taki system nauki niektórym osobom odpowiada, wiąże się on z kilkoma minusami.

Przede wszystkim godziny, w jakich odbywają się zajęcia, są z góry narzucone. Jeśli ktoś ma zmienny tryb pracy lub po prostu często zmienia plany, będzie to dla niego problem. Kurs angielskiego online ma zupełnie inną formę; uczysz się wtedy, kiedy chcesz i kiedy znajdziesz czas. Dzięki kursom online w Tutlo możesz połączyć się z nauczycielem z każdego miejsca i o niemal każdej porze, nawet jeśli masz tylko wolną chwilę w drodze do pracy lub na siłownię. Uczysz się tyle, ile potrzebujesz i na ile pozwala Ci Twój tryb życia.

Jeśli mowa o czasie, to intensywny kurs angielskiego przez Internet pozwala Ci go zaoszczędzić i wykorzystać na inne sprawy. Nie musisz dojeżdżać do szkoły językowej, co szczególnie docenią mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz zapracowani rodzice. Jeszcze jedną dużą zaletę mają konwersacje online z lektorem – jesteś wtedy przed kamerą sam na sam z nauczycielem i otrzymujesz pełnię jego uwagi, co niekoniecznie udaje się w piętnastoosobowej grupie.

Intensywny kurs angielskiego przez Internet – wybierz mądrze

Coraz więcej osób chce spróbować e-learningu, co powoduje, że wciąż powstają nowe kursy językowe dostępne przez Internet. Wśród tak bogatej oferty można się pogubić i mieć kłopot z decyzją, jakie zajęcia najlepiej wybrać. Polecamy kurs, który będzie polegał przede wszystkim na intensywnej nauce z native speakerem, czyli taki, jaki oferuje platforma Tutlo. Konwersacje z rodzimym użytkownikiem języka są najlepszym sposobem na poznanie prawdziwego angielskiego, używanego na co dzień, a przy tym na oswojenie się z mówieniem. Spróbuj sam i przekonaj się, że Ty także bez wychodzenia z domu możesz zacząć uczyć się języka, ciesząc się pełnią uwagi wybranego lektora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here