Znakomite oferty świadczenia usług czy sprzedaży produktów pojawiające się w Internecie często powodują zapalenie się symbolicznej czerwonej lampki u potencjalnych klientów. Wiele ofert jest zbyt pięknych, by mogły być prawdziwe i tak też jest w rzeczywistości. Jedną z takich zbyt korzystnych ofert wydawać się może propozycja serwisów takich jak Amronet, zdobywca wielu laurów konsumenckich i wyróżnień branżowych. Za ich sprawą można bowiem zmniejszyć koszty wymiany pieniędzy, nawet o 90% w porównaniu z klasycznymi sposobami dokonywania takich czynności. Na szczęście na rynkach finansowych nie ma w zasadzie bezpieczniejszej i bardziej pewnej usługi niż wymiana walut.

Opieramy się na kontach bankowych

Kantor online nie jest ani parabankiem, ani żadną inną instytucją finansową udającą bank. W kantorze online nie da się założyć rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowo, nie można pożyczyć pieniędzy czy dostać karty kredytowej. Kantory internetowe pełnią tylko jedną funkcje – wymieniają waluty gdzie kurs walut online jest atrakcyjniejszy od kursu w bankach czy kantorach tradycyjnych. I robią to w ścisłej współpracy z bankami.

Pieniądze zamieniane przez kantory internetowe są przechowywane na kontach bankowych klientów. Każdy klient musi mieć konta otwarte w bankach w dwóch różnych walutach, by móc skorzystać z usług kantoru internetowego. Od strony praktycznej usługa wygląda tak, że klient przelewa pieniądze w walucie, której chce się pozbyć na konto kantoru w swoim banku, a kantor ze swojego konta w walucie pożądanej przez klienta przelewa mu pieniądze. Niemal zawsze są to przelewy wewnętrzne banku, ponieważ kantory posiadają odpowiednie umowy o współpracę z wszystkimi liczącymi się w naszym kraju bankami.

Branża wolna od kryzysów i skandali

Z kantorów internetowych korzysta już 400 000 osób w naszym kraju. Taka skala działalności powinna wymuszać istnienie kryzysów, skandali oraz kontrowersji. Nawet banki, instytucje bezpieczne i pewne, nie są wolne od zawirowań. Zdarzają się awarie systemów, czynnik ludzki popełnia błędy, czasami wprowadzane są nie do końca jasne dla klienta rozwiązania. W branży kantorów internetowych jest to nie do pomyślenia. Wspomniany już Amronet posiada w szerokim wachlarzu certyfikatów, nagród oraz wyróżnień znak „Rzetelna Firma”, który gwarantuje, że usługi świadczone przez podmiot są zawsze na najwyższym poziomie etycznym.

Walutowa część rynku finansowego cały czas postrzegana jest z pewną dozą niepewności przez osoby, które jeszcze nie korzystały z jej usług, przez co budowanie wizerunku i cementowanie zaufania ma tutaj znacznie kategoryczne. Do tej pory wymiana walut online prowadzona nad Wisłą jeszcze nigdy nie doświadczyła poważnej awarii, wycieku danych osobowych czy fali niezadowolenia klientów spowodowanych niekorzystnymi dla nich decyzjami. Pod względem rzetelności i profesjonalizmu działania od zespołu Amronet mogą z pewnością uczyć się nawet przedstawiciele największych banków w naszym kraju, a przykład z nich już biorą serwisy zagraniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here