Być może niektórzy z Was spotkali się z sytuacją, gdy bank odrzuca złożony wniosek o kredyt. Powodów dla którego bank nie chce udzielić nam kredytu, może być kilka. Może to być niska zdolność kredytowa czyli niskie dochody bądź jakieś dodatkowe obciążenia finansowe. Najczęstszym problemem jest jednak negatywna historia kredytowa.

Bank podczas przetwarzania naszego wniosku o kredyt, sprawdza zarówno zdolność kredytową jak również przeszłość kredytową osoby starającej się o uzyskanie kredytu. Weryfikuje czy wcześniej braliśmy już jakieś kredyty bądź też spłacaliśmy raty, a jeśli tak, to czy regulowaliśmy je terminowo. Najbardziej obawiać mogą się te osoby, które posiadały znaczne opóźnienia w spłacie rat, których termin przekroczył 30 dni. Takie opóźnienia mogą już negatywnie wpłynąć na proces przyznania kredytu. Opóźnienia w spłacie znacznie obniżają ocenę punktową w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w której znajdują się wszystkie informacje o osobach zaciągających kredyty. A z takiej bazy korzystają wszystkie banki które udzielają kredytów, kart kredytowych czy limitu w koncie.

Nie dostaliśmy kredytu z powodu negatywnej historii kredytowej, co mamy teraz robić? To nie koniec świata, ponieważ wbrew pozorom istnieje szereg innych rozwiązań z których możemy skorzystać. Jeśli posiadamy wyłącznie opóźnienia w BIK, a nie posiadamy zadłużeń widocznych w rejestrach dłużników, to możemy rozejrzeć się w ofertach firm udzielających pożyczki pozabankowe. Aktualnie bardzo wiele firm pożyczkowych udziela pożyczek pozabankowych przez internet, więc wybór jest naprawdę ogromny. Wszystkie formalności możemy załatwić zdalnie, a gotówka trafi bezpośrednio na nasze konto bankowe, często jeszcze tego samego dnia.

Możemy skorzystać zarówno z krótkoterminowych rozwiązań czyli chwilówek, które udzielane są najczęściej na okres do 30 dni, jak również z pożyczek ratalnych ze spłatą w ratach miesięcznych. Każdą z takich pożyczek możemy prześwietlić pod kątem kosztów, jeszcze zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w danej firmie. Bardzo dużo firm udostępnia kalkulator kredytowy na swoich stronach internetowych, za pomocą którego możemy w prosty i przyjazny sposób obliczyć koszt pożyczki. W prosty sposób obliczymy więc ratę miesięczną pożyczki, jak również cały jej koszt.

W znacznej gorszej sytuacji będą osoby zadłużone, które nie tylko posiadają negatywną historię kredytową w bazie BIK, ale również maja zadłużenia u innych źródeł. Mowa tu o wspomnianych już wcześniej bazach dłużników czy zajęciach komorniczych. W przypadku takich zadłużeń, pożyczkę jest uzyskać bardzo ciężko. Banki na dzień dobry odmówią nam udzielenia kredytu (nawet konsolidacyjnego). Na odmowną decyzję będziemy musieli się przygotować składając również wniosek w firmach pożyczkowych. Choć nie wszystkich…

W ostatnich latach pojawiły się na rynku pożyczek pozabankowych firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek osobom zadłużonym. Sprawdzone oferty takich firm można znaleźć na łamach bloga Banki24. Uzyskanie dodatkowej gotówki w takiej sytuacji jest możliwe, ale pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Albo trzeba posiadać nieruchomość (dom, działka, mieszkanie) która będzie stanowiła zabezpieczenie takiej pożyczki, albo dodatkowego poręczyciela. Mowa tu o osobie, która będzie dodatkowa odpowiedzialna za spłatę pożyczki. Może to być nasz krewny, sąsiad czy najbliższy przyjaciel. Taka osoba musi jednak posiadać dobrą historię i odpowiednią zdolność kredytową. Tylko z takim dodatkowym zabezpieczeniem istnieje możliwość uzyskania pożyczki przez osoby zadłużone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here