5 powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę dodatkowego języka, warto zainwestować w taki, który umożliwi Ci wyróżnienie się spośród innych. W obecnych czasach znajomość angielskiego czy niemieckiego to absolutna podstawa. W związku z tym, na pracodawcy nie zrobi wrażenia taka umiejętność. Aby móc udowodnić swoją charyzmę i chęć samorozwoju oraz zyskać pewniejszą pozycję na rynku pracy, wybierz język włoski. W dzisiejszym tekście przedstawiamy 5 powodów, dla których warto się uczyć włoskiego.

Język włoski ma piękne brzmienie

Język włoski jest językiem romańskim, wywodzącym się z łaciny. Jeżeli w szkole uczyłeś się łaciny, to jego nauka nie powinna sprawić Ci żadnych problemów. Dla Polaków jest bardzo łatwo przyswajalny, dużo łatwiejszy od angielskiego czy niemieckiego. Nie posiada deklinacji rzeczowników, ma tylko dwa rodzaje gramatyczne: męski i żeński.

Jeżeli poznasz włoski alfabet i podstawowe zasady wymowy, to bez problemu przeczytasz większość wyrazów, nawet nie znając ich znaczenia. Włosi szczególną uwagę stawiają na akcent i intonację, dlatego ich język jest jednym z najpiękniej brzmiących języków na świecie. Znając go, masz okazję, by zaimponować znajomym czy rodzinie.

Włoska bogata kultura

Ucząc się tego języka, automatycznie przyswoisz wiedzę z zakresu włoskiej kultury. Uchodzi ona za kolebkę dziedzictwa kulturowego Europy. Wielu słynnych malarzy i rzeźbiarzy, poetów czy muzyków ma włoskie korzenie. Tutaj także znajduje się największa liczba muzeów i galerii sztuki na świecie. Najważniejsze muzea to Galeria Uffizi we Florencji, Galeria i Muzeum Borghese w Rzymie oraz Muzea Watykańskie. Liczne muzea znajdują się również w innych włoskich miastach jak na przykład w Mediolanie, Wenecji i Genui. Znając włoski język, możesz chłonąć włoskie arcydzieła czy filmy bez pomocy tłumaczenia, które najczęściej zabija ducha oryginału.

Język włoski językiem kuchni

Przyglądając się pozytywom związanym z umiejętnością posługiwania się włoskim językiem, na pewno należy wyszczególnić włoską kuchnię. Dzięki temu możesz poznawać nowe, oryginalne przepisy na włoskie dania, a w restauracji nie będziesz miał problemu ze złożeniem zamówienia.

Nowy wymiar podróżowania

Każdy, kto uwielbia podróżować za granicę, na pewno doceni piękno włoskich miast i miasteczek. Zwiedzanie Rzymu, Florencji, Wenecji, Neapolu czy Mediolanu osiągnie nowy wymiar. Będziesz mógł uczestniczyć w zorganizowanych wycieczkach, bez problemu dogadasz się z przechodniami, których zapytasz o drogę i odnajdziesz na mapie ważniejsze zabytki. A Włosi, którzy uchodzą za bardzo otwarty i serdeczny naród, z pewnością docenią Twoją umiejętność i z ochotą będą uczestniczyć w rozmowie.

Język włoski wzmocni Twoją pozycję na rynku pracy

Z pewnością warto wspomnieć o motywacji zawodowej. Powszechnie wiadomo, że znajomość języków obcych jest konieczna, w przypadku poszukiwania dobrej pracy. Język angielski zna już praktycznie każdy i jego znajomość nie jest niczym wyjątkowym. Z kolei możliwość wpisania jeszcze innego języka w swoje CV, z pewnością będzie dodatkowym atutem. A w Polsce jest bardzo dużo firm z włoskim kapitałem, dlatego możesz stać się dla nich cennym nabytkiem. Najlepiej już teraz zapisz się na włoski Warszawa, a sam przekonasz się jak wspaniała to przygoda i wartościowe doświadczenie.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here