Pożyczki dla firm

O pożyczkę pozabankową mogą wnioskować nie tylko osoby fizyczne, ale również firmy. Jakie wymagania muszą spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki?

 

Pozabankowe pożyczki dla firm to produkty dedykowane firmom — jednoosobowym działalnościom i spółkom. Aby wnioskować o dodatkowe środki, musisz mieć firmę zarejestrowaną w Polsce i mieszkać w Polsce. Część firm uzależnia także swoją decyzję od wyników weryfikacji przedsiębiorcy w bazach BIK i BIG.

 

Formalności

 

W przeciwieństwie do banków większość instytucji pozabankowych nie wymaga dostarczania zaświadczeń z ZUS i UE, a część z nich — także dokumentów księgowych. W zależności od firmy pożyczkę można otrzymać po kilku miesiącach prowadzenia działalności lub już od pierwszego dnia.

 

Dostępne kwoty i okresy spłaty

 

W zależności od pożyczkodawcy kwoty dostępnych pożyczek dla firm wahają się od kilkuset złotych aż do kilkuset tysięcy złotych. Na spłatę zobowiązania przedsiębiorcy mają z reguły od jednego do kilkudziesięciu miesięcy. Pożyczka może przybrać formę tradycyjnego przelewu na konto (np. Aasa dla biznesu) lub odnawialnej linii finansowej (np. Finiata).

 

Ważne: pamiętaj, że jeśli prowadzisz firmę, możesz zaliczyć odsetki od pożyczki do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu zmniejszyć podstawę opodatkowania.

 

Pożyczka bez wychodzenia z domu

 

W większości instytucji pozabankowych procedura pozyskania dodatkowych środków odbywa się w 100% online. Bez konieczności wychodzenia z domu, wygodnie i komfortowo. Takie udogodnienie pozwala oszczędzić jakże cenny dla przedsiębiorców czas i znaczenie ułatwia procedurę pozyskania finansowania.

 

Analiza wniosku i wypłata środków

 

Choć analiza wniosku pożyczkowego trwa nieco dłużej niż w przypadku tradycyjnej chwilówki, wielu pożyczkodawców wydaje decyzje nawet w ciągu godziny. W przypadku wysokich kwot lub konieczności analizy dodatkowych dokumentów proces może potrać 1-2 dni robocze.

 

Przeznaczenie pożyczki pozabankowej dla firm

 

Pieniądze z pożyczki pozabankowej dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzaną działalność: spłatę zaległości względem organów podatkowych, wypłatę wynagrodzeń, zakup towaru czy wynajem biura.

 

Koszty pożyczki dla firm

W zależności od firmy, koszty pożyczki dla firm mogą wyglądać odmiennie. Najlepszym sposobem na znalezienie niedrogiego finansowania jest skorzystanie z internetowych Rankingów pożyczek dla firm, jak pożyczko.pl. Takie zestawienia uwzględniają jedynie sprawdzonych, godnych zaufania pożyczkodawców. Zawierają informacje o dostępnych kwotach, okresach spłaty czy wymaganiach stawianym pożyczkobiorcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here