Szkoła gotowania dla dzieci

Popularne zajęcia z różnych dziedzin przeznaczone dla dzieci przyciągają setki zainteresowanych młodych ludzi. Najczęściej spotyka się np. kółka plastyczne, naukę śpiewu lub gry na jakimś instrumencie, zajęcia sportowe. Młodzi ludzie chętnie uczą się nowych rzeczy, dlatego też możesz to wykorzystać i zaproponować im bardzo oryginalną możliwość – uczestniczenia w zajęciach z gotowania.

Szkoła gotowania dla dzieci niezłym pomysłem na biznes

Najważniejszą zaletą tego pomysłu jest jego wysoka praktyczność. Umiejętność gotowania przydaje się każdemu, niekoniecznie wyłącznie kobietom, jest bardzo ważna w życiu i znacznie ułatwia np. samodzielne mieszkanie lub założenie rodziny. W typowych szkołach brak jest tego typu zajęć, ewentualnie pewne elementy pojawiają się na lekcjach z przyrody lub innych. Otworzenie specjalnej „szkoły” organizującej wyłącznie kuchenne wyzwania zapewni chętnym dzieciakom dostęp do niezwykle praktycznej umiejętności przy okazji wspaniałej zabawy. Prowadząc zajęcia, nie tylko podreperujesz swoje finanse, ale także nauczysz młodych ludzi czegoś bardzo pożytecznego.

Wysokie wymagania względem nauczyciela

Pamiętaj, żeby nie zaczynać tego typu biznesu, nie mając odpowiedniej wiedzy. Nie możesz po prostu być dobrym nauczycielem, jeśli sam masz problemy z gotowaniem smacznych dań. To są zajęcia praktyczne, dlatego nie pomoże przygotowanie tuż przed zajęciami lub przeczytanie kilku poradników. Zabierz się za uczenie dzieci gotowania tylko wtedy, gdy jesteś pasjonatem kulinarnej sztuki, oraz gdy oczywiście lubisz dzieci i pracę z nimi. Na szczęście, myśląc o swojej możliwej przyszłej pracy, możesz odpowiednio wcześnie zacząć uczyć się gotowania. Warto od najmłodszych lat przyglądać się np. pracy rodziców czy dziadków w kuchni. Nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia, aczkolwiek przyda się posiadanie przygotowania pedagogicznego. Możesz uczyć się lub studiować na kierunku Szkoła gotowania dla dziecizwiązanym z gastronomią.

Planujemy zajęcia

Pomijając kwestie stricte biznesowe, zanim zaczniesz proponować dzieciom lekcje gotowania, przygotuj jak najbardziej interesujący plan zajęć. Uwzględnij w nim przygotowywanie prostych i bardziej skomplikowanych potraw, oczywiście stopniowo przechodząc od tych najłatwiejszych do wykonania do tych zaawansowanych, z których będziesz dumny razem ze swoimi uczniami. W planie zajęć powinny znaleźć się również ćwiczenia praktyczne, czyli działania związane z gotowaniem a niezbędne w każdej kuchni – krojenie, rozdrabnianie, obieranie ze skórki owoców czy warzyw, a nawet sprzątanie po skończonej pracy. To wszystko jest bardzo ważne.

Jak cię znajdą?

Poinformuj o swojej działalności okoliczne przedszkola i szkoły podstawowe. Wykonaj i wydrukuj ogłoszenia, wizytówki, zastanów się nad stroną internetową, która zapewni zainteresowanym dostęp do ważnych informacji. Na początku staraj się przyciągać pierwszych klientów ciekawymi promocjami, na przykład urządź dzień rodzinny, podczas którego twoja szkoła zorganizuje lekcje gotowania dla dzieci i ich rodziców lub innych członków rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here