Jak otworzyć bar kanapkowy?

Prowadzenie własnego baru oferującego smaczne przekąski może stanowić bardzo dochodowy biznes bez konieczności podejmowania dodatkowych działań ani posiadania kierunkowego wykształcenia. Tak naprawdę to jest świetny pomysł na działalność dla ciebie. Z uwagi na praktyczność pomysłu wybierz coś, co będzie się sprzedawać dobrze każdego dnia. W dowolnym miejscu. Może więc tak… bar kanapkowy?

Powszechność i popularność kanapek

Wśród wielu różnych przekąsek to właśnie kanapki cieszą się największą popularnością i są spożywane przy wielu okazjach, głównie codziennym. Jakiś czas temu pojawił się trend na oferowanie kanapek również w światowych sieciach spożywczych typu McDonald’s. Ponieważ pomysł „chwycił” i kanapki zaczęto masowo kupować np. przed szkołą czy pracą, jak też przy wielu innych okazjach. Do swojej oferty wprowadziły je również prywatne sklepy. Dzięki temu, że przeróżne smaczne kanapki są przygotowywane praktycznie na bieżąco, każdy klient może cieszyć się chrupiącym, świeżym pieczywem i soczystymi dodatkami. Kanapki pakuje się w papier śniadaniowy lub w specjalne jednorazowe opakowania, dzięki czemu nadają się „na wynos”, zachowując świeżość i atrakcyjny wygląd.

Dlaczego właśnie bar kanapkowy?

Najprawdopodobniej pomysł na taki bar przyszedł ci do głowy z uwagi na to, że chcesz pracować w gastronomii. Wybór właśnie baru kanapkowego jest idealny dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tą branżą. Inwestycja nie wymaga ani poważnych nakładów finansowych, ani też żadnych poważnych przygotowań. Nie musisz też umieć gotować na poziomie mistrza kuchni ani piec pięknych ciast nadających się na wystawę. Kanapkę potrafi zrobić praktycznie każdy. Czy jednak nie jest to zbędne wyręczanie poszczególnych osób, które przecież równie dobrze same mogą zrobić dla siebie kanapki? Jak otworzyć bar kanapkowy?Otóż nie. W dzisiejszych czasach wszyscy się spieszą, bywa, że przed wyjściem do pracy czy szkoły nie jedzą nawet śniadania. Jedyna ich okazja do zjedzenia sycącego śniadania to właśnie tego typu bary.

Lokalizacja

Miejscem idealnym na bar kanapkowy jest okolica pozbawiona tego typu punktów gastronomicznych (sąsiedztwo restauracji lub dużego sklepu sieciowego jest dopuszczalne, ale blisko znanych barów lub stacji z przekąskami klientów może być zbyt mało). Najlepiej będzie wybrać miejsce blisko szkoły, znanych atrakcji turystycznych, dużych firm itd. Dzięki temu ofertą zainteresują się nawet przypadkowe osoby, które nie znajdą baru dzięki reklamie lub słowom znajomych.

Nie stać mnie na taki biznes – co teraz?

Chociaż prowadzenie baru kanapkowego nie stanowi zbyt kosztownej działalności, na początku niezbędne będą określone środki finansowe. Niezbędny jest odpowiedni lokal, zaplecze, wyposażenie, może też samochód. Bywa, że trochę wydać trzeba na kwestie związane z promocją i reklamą. Zakładając działalność gospodarczą, można uzyskać dotację z Urzędu Pracy lub też wziąć specjalny kredyt, który uzyskuje wymóg spłacalności dopiero za rok od wypłaty pieniędzy. Inwestycja powinna się szybko zwrócić, ważne, by dbać o jakość kanapek i o małe oszczędności, na przykład związane z dostawą – klientom „z sąsiedztwa” można zanosić żywność osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here