Stanik sportowy – jaki wybrać?

0
2198

Uprawianie aktywności fizycznej wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi jedynie o kondycję oraz dopasowanie dyscypliny do naszych pasji, ale także przemyślenie kwestii stroju. Czasy, kiedy wystarczył dres i sportowe buty, minęły bezpowrotnie. Dziś należy zadbać o szczegóły, myśląc przede wszystkim o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Jednym z nieodzownych elementów ubrania sportowego jest biustonosz. Kobiety wiedzą, iż odpowiednio dopasowany pozwala na nieskrępowane ruchy, a także chroni przed urazami. Zaprezentujemy kilka rad, które umożliwią zakup stanika pasującego do sylwetki, kształtu biustu oraz rodzaju uprawianego sportu.

Biust w ryzach

            Jednym z podstawowych zadań biustonosza sportowego jest stabilizacja piersi podczas wykonywania aktywności fizycznej. Ogromne znaczenie ma rodzaj sportu, a szczególnie sposób jego uprawiania. Jeśli decydujemy się na aerobic, zumbę, czy skoki na trampolinach należy wybierać modele biustonoszy, które skutecznie uchronią piersi przed urazami spowodowanymi choćby nasilonymi drganiami.

            Odpowiednie dobranie biustonosza to również komfort dla ćwiczącej kobiety. Piersi nie powinny być przeszkodą w realizacji treningu, dlatego też stanik pełni funkcję stabilizującą i osłaniającą biust. Warto wybrać się do sklepów z odzieżą sportową, gdzie korzystając choćby z pożyczki przez Internet, zakupimy model biustonosza dopasowany do naszej sylwetki i oczekiwanego komfortu, a także pozostałe elementy sportowej garderoby. 

Rozmiar ma znaczenie

            Fundamentalne wręcz znaczenie ma rozmiar biustonosza. Należy w pierwszej kolejności zmierzyć obwód pod biustem, a otrzymany wynik zaokrąglić w dół. Kolejnym etapem jest dokładne zmierzenie obwodu w biuście, przykładając miarkę do najszerszego miejsca. Od obwodu w biuście odejmujemy obwód pod nim, uzyskując wartość pozwalającą na dobranie odpowiedniej miseczki.

            Dla kobiet, które mają problem z dobraniem stanika, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej brafitterki. Pomoże nam w selekcji wersji odpowiednich do wielkości piersi, a także ich kształtu. W specjalistycznych salonach możemy od razu nabyć wybrany model. Pożyczki przez Internet ułatwią dobór i zakup biustonosza, który ma stać się naszą drugą skórą podczas wykonywania ćwiczeń. 

Modele sportowe

            Wiele osób zastanawia się, czym różni się tradycyjny model stanika, od tego przeznaczonego do aktywności sportowej? Otóż najważniejszą różnicą jest właściwe dopasowanie, zapewniające ochronę piersi przed urazami i ich stabilizację. Istotna jest również sama budowa stanika, który powinien zakrywać cały biust.

            Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonany jest biustonosz. Decydując się na zakup, sprawdźmy, czy stanik przepuszcza powietrze i pozwala na naturalne odprowadzanie wilgoci. Ma to ogromny wpływ na komfort oraz zdrowie. Warto korzystać z propozycji sklepów specjalizujących się w ubraniach sportowych, aby dopasować stanik do rodzaju aktywności fizycznej i indywidualnych cech anatomicznych. Pomocne w zakupach będą z pewnością pożyczki przez Internet.

            Wybór stroju do uprawnia sportu to konieczność zapewnienia sobie przede wszystkim komfortu i bezpieczeństwa. Jednym z ważniejszych elementów damskiej sportowej stylizacji, jest dopasowany stanik. Należy pamiętać o podstawowej zasadzie, aby wybierać modele, rozmiarem pasujące do wielkości i kształtu piersi, dzięki niemu możemy uprawiać nawet najbardziej wymagające dyscypliny sportowe, bez obaw o urazy, czy dyskomfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here