Smartfony z wydajną baterią

Co jest najważniejsze w smartfonie? Dla wielu osób design, aparat fotograficzny lub piękny i duży ekran, dla innych liczy się wydajność urządzenia oraz mocna bateria. Jeśli jeden dzień pracy to dla ciebie za mało i szukasz bardziej satysfakcjonującego rozwiązania, przygotowaliśmy zestawienie smartfonów z dobrym akumulatorem – oto nasze TOP 3.

Mocna bateria wyzwaniem dla producentów

Smartfon to źródło rozrywki, ale dla wielu z nas również mobilne biuro. Aby na bieżąco sprawdzać pocztę, odpowiadać na wiadomości i połączenia, a także mieć dostęp do Internetu, potrzebne jest wydajne urządzenie z mocną baterią. Pożądane są też rozwiązania umożliwiające dzielenie się energią – jak np. funkcja PowerShare, którą oferuje najnowszy Samsung S10.

Tymczasem to właśnie krótki czas pracy jest główną wadą współczesnych smartfonów i wyzwaniem ich producentów, a dla wielu użytkowników taka sytuacja jest niedopuszczalna. Bateria powinna zapewnić nam jak najdłuższy czas pracy bez konieczności ładowania. Poniżej trzy wybrane przez nas modele z wydajną baterią.

Galaxy S10 – Samsung 2019

Jednym ze smartfonów, które oferują najlepszą żywotność baterii, jest flagowy najnowszy Samsung – Galaxy S10. Jeśli szukasz modelu, który zapewni długi czas pracy na jednym ładowaniu, warto wziąć go pod uwagę. Pojemność baterii w modelu S10 to 3400 mAh, w Galaxy S10e – 3100 mAh, a w Galaxy S10+ sięga aż 4100 mAh. Zapewniają wystarczającą wydajność dla tych, którzy nie mają czasu doładowywać telefonu. Inteligentny system zarządzania baterią działa przez całą dobę, zapewniając zasilanie przez cały dzień.

Modele Samsung 2019 – Galaxy S10, S10e oraz S10+ – uczą się planu dnia i schematów użytkowania, a także wyłączają pracujące w tle aplikacje, które nie są aktualnie potrzebne. Taki tryb oszczędzania energii umożliwia zarządzanie stopniem naładowania baterii na podstawie przewidywań dnia użytkownika. Z kolei technologia PowerShare pozwala na dzielenie się energią z innymi urządzeniami, np. słuchawkami. Nie są potrzebne żadne kable – wystarczy umieścić konkretny gadżet na pleckach smartfona.

Hammer Energy 18×9

Jeśli zależy nam na mocnej baterii, ale dysponujemy niewielkim budżetem, dobrym wyborem będzie też smartfon mPTech. Kosztuje mniej niż 1000 zł, a jest niezwykle mocny i wytrzymały. To produkt polskiej firmy dedykowany do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach. Jego konstrukcja jest wzmocniona – ma obudowę odporną na upadki. Jeśli nie szukamy flagowca – jak najnowszy Samsung S10 – będzie to świetny wybór.

Aparaty robią akceptowalne zdjęcia, poza tym urządzenie wyposażono w procesor MediaTek MT6739 i ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Ważne jednak, że sprawdzi się w różnych sytuacjach i zapewnia długą żywotność baterii dzięki pojemności aż 5000 mAh.

Huawei P30 Pro

Podobnie jak Samsung 2019 – S10, S10e i S10+ – Huawei oferuje świetnego flagowca. Wyposażono go w wydajny akumulator o pojemności 4200 mAh, a także energooszczędny ekran OLED o przekątnej 6,47 cala. Działa to korzystnie na zużycie energii. Mocne podzespoły i znakomite aparaty sprawiają, że to wart uwagi smartfon, jeśli szukamy pięknego i dobrze wyposażonego flagowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here