Praca w magazynie

W każdej firmie produkcyjnej jest magazyn, w którym znajdują się materiały i elementy potrzebne do produkcji produktów.

Można wyróżnić kilka ważnych cech potrzebnych do takiej pracy. Najważniejsze to przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Praca na magazynie niesie ze sobą bardzo dużo niebezpieczeństw, upadek z wysokości, potrącenie przez szybko poruszające się sztaplarki i możliwość wywalenia się materiału z palety podczas przenoszenia go z punktu A do punktu B. Z racji tego, ludzie pracujący na magazynie powinni wykazywać się sumiennością i rozwagą podczas pracy. Każdy pracownik powinien znać panujący w firmie system magazynowy. Jest bardzo dużo takich systemów, które mają wiele wspólnych elementów. Numeracja regałów, alejek czy system indeksowania pół produktów.

Każde zlecenie musi zostać zeskanowane przez magazyniera i wprowadzone do systemu. Następnie każdy element tego zlecenia musi zostać wypikany w celu potwierdzenia, że materiał został wydany do zlecenia i jego ilość zmieniła się w stanach magazynowych. Kolejnym etapem jest przewiezienie, przygotowanego zlecenia na euro palecie do pracowników w celu wykonania produktu.

Następnym elementem jest pobranie od pracowników gotowego elementu i wprowadzenie go na magazyn. Jest bardzo dużo, koniecznych czynności, jakie musi wykonać pracownik na magazynie, aby wszystko się zgadzało, a które nie zostały poruszone w tym artykule. Świadczy to tylko o tym, że praca magazyniera nie jest, taka prosta jak by się mogło wydawać. Każdy nowy pracownik musi przejść odpowiednie szkolenie wprowadzające w ten niesamowicie ciekawy świat. Musi się nauczyć korzystania z systemu, oznaczeń i zasad bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem będzie umiejętność posługiwania się wózkami widłowymi.

Podsumowując, praca w magazynie jest bardzo ciekawym zajęciem, które sprawdza umiejętność pracy pod presją czasu i umiejętności przygotowania wszystkich elementów, potrzebnych do wykonania zlecenia. Nie każdy może zostać magazynierem, ale każdy może spróbować swoich sił w tym fachu. Wszystkiego można się nauczyć, jeśli tylko się chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here