Energia odnawialna przyszłością dla świata

Nie ulega wątpliwości, że pozyskiwanie energii z paliw kopalnych, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, w przyszłości wygaśnie, a ludzkość będzie musiała przerzucić się na energię odnawialną. Żyjemy w czasach, kiedy coraz bardziej eksploatowane są przeróżne źródła w ramach energetyki odnawialnej. Energia ze słońca, wody czy wiatru pozyskiwana jest już na coraz większą skalę. Specjaliści z zakresu energetyki odnawialnej będą w przyszłości poszukiwanymi pracownikami. Warto więc już teraz zapisać się na perspektywiczne studia do Instytutu Energetyki Odnawialnej. Co oferuje proponowany kierunek?

Studia podyplomowe

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej i Instytut Energetyki Odnawialnej przygotowali roczny program studiów podyplomowych: Energetyka Odnawialna dla Biznesu. Studenci będą uczyć się wszelkich zagadnień związanych z obszarem energetyki odnawialnej. Będą mieli okazje poznać nowoczesne technologie, uwarunkowania ekonomiczne pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł i jej wykorzystanie w praktyce do zasilania sieci energetycznych.

Kto może podjąć się tych studiów?

Rocznym programem studiów podyplomowych w Szkole Biznesu mogą być objęci m.in. przedstawiciele banków, które finansują projekty energetyczne, menedżerowie odpowiedzialni za zmniejszanie kosztów energii w swoich firmach czy inwestorzy oraz deweloperzy, którzy funkcjonują w obszarze energetyki rozproszonej. Duże korzyści z tego tytułu osiągnąć mogą dostawcy technologii i usług, chcący lepiej poznać potrzeby inwestorów i ich uwarunkowania ekonomiczne.

Zajęcia w Instytucie Energetyki Odnawialnej odbywają są w formie wykładów, analiz przypadków, warsztatów, dyskusji i debat, co pozwala na lepsze poznanie aktualnej wiedzy dotyczącej konkurencyjnych technologii pozyskiwania energii odnawialnej. Na szczególną uwagę w programie studiów zwraca się na metody fotowoltaiczną i wiatrową, dzięki którym w ekologiczny sposób można generować prąd. Studia umożliwiają poznanie i zrozumienie światowych trendów w obszarze energetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here