Poleasingowe komputery – jak kupić dobry sprzęt w dobrej cenie

Rynek komputerów oferuje tysiące modeli w przeróżnych konfiguracjach sprzętowych. Im lepszy laptop, tym jego cena oczywiście rośnie. Nie każdy jednak wie, że są sklepy, które oferują bardzo dobry używany sprzęt w stosunkowo niskiej cenie.

Biznesowa jakość

Ceny nowych komputerów, których specyfikacja techniczna gwarantuje swobodną i szybką pracę, przerastają często możliwości typowego Kowalskiego. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może więc się okazać zakup sprzętu poleasingowego. Za tą nazwą kryją się komputery kupowane przez przedsiębiorstwa na okres dwóch – trzech lat. Firmy po tym okresie, gdy spłacą raty leasingowe, wymieniają sprzęt na nowszy, a ten odsprzedają po niższych cenach. Poleasingowe komputery różnią się jednak od tych, które możemy kupić w sklepie stacjonarnym. Przede wszystkim są wykonane z trwalszych materiałów. Metalowe bądź tytanowe obudowy gwarantują odporność na upadki. Matowe wyświetlacze montowane w laptopach biznesowych dają możliwość swobodnej pracy w każdych warunkach atmosferycznych i przy każdym oświetleniu. Dodatkowo posiadają funkcje niespotykane w sprzętach detalicznych. Dla kogoś, kto potrzebuje komputer do pracy, będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Komputery poleasingowe nie obsłużą gier

Musimy jednak pamiętać, że komputery poleasingowe nie będą nadawały się do wszystkich aktywności. Bardzo trudno będzie zagrać na nim w nowoczesną grę. Ryzyko awarii także jest większe niż w przypadku nowych komputerów oferowanych w sprzedaży detalicznej. Warto zwrócić uwagę jednak, że taki laptop był użytkowany w biurze najprawdopodobniej jakieś czterdzieści godzin tygodniowo. Poza tym, noszą one niewielkie ślady użytkowania, które nie wpływają na pracę urządzeń. Zanim  sprzęt trafi ponownie do sprzedaży, przechodzi testy i formatowanie systemu. Sprzedawcy dają klientom również gwarancję na zakupione komputery. Jeśli nie wiemy, czy dany sprzęt będzie dobrym wyborem, możemy porównać jego wydajność chociażby z naszym komputerem. W sieci możemy znaleźć porównywarki, które nie tylko ułatwią nam wybór urządzenia, ale również pozwolą określić jego wiek. W Polsce znajduje się wiele firm oferujących sprzedaż komputerów poleasingowych. Jedną z nich jest firma laptopy-robi.pl. Kupno takiego sprzętu nie różni się wiele od zakupu detalicznego. Pozwala nam jednak zmniejszyć wydatki przy utrzymaniu jakości i wydajności urządzeń. Często zdarza się też, że fabrycznie nowy komputer za 1000 zł będzie zdecydowanie słabszy od tego biznesowego. Przed zakupem zastanówmy się więc dobrze, jakiego urządzenia aktualnie potrzebujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here