Poszukiwanie i korzystanie z promocji to dla wielu osób nie tylko sposób na oszczędności, ale także pewnego rodzaju hobby. Kupując jakąś rzecz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie czujemy się bardzo dobrze, nasze ego wzrasta, bo widzimy siebie przez pryzmat zdobywcy, a dodatkowo nie mamy wyrzutów sumienia, że nasz budżet domowy mógłby przez to ucierpieć.

Śledzenie i korzystanie z promocji to coś, co warto pochwalić. Bez względu na to, czy mówimy o zakupach spożywczych, odzieżowych czy jakichkolwiek innych. W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko realnie zaoszczędzić, ale również sprawić, że nasza wydawałoby się niewielka wypłata, może wystarczyć na bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że każdemu z nas mogą przytrafić się pewne pułapki podczas korzystania z promocji w sklepach i bankach.

Wielka promocja! – a gdzie jest haczyk?

Najczęściej z promocjami nie wiążą się żadne haczyki, ale warto zawsze mieć na uwadze to, że takie sytuacje mogą się pojawić. W przypadku produktów spożywczych promocja może być związana z kończącą się datą przydatności do spożycia, dlatego należy sprawdzać ją za każdym razem, zastanawiając się, czy w podanym terminie będziemy w stanie spożyć dany produkt. Często bardziej świadomi konsumenci natrafiają również na tzw. pozorne promocje, gdzie niższa cena związana jest np. z mniejszą gramaturą.

W przypadku promocji na kosmetyki czy ubrania należy zastanowić się, czy dany sklep pozwala na zwrot towaru lub wymianę np. na inny rozmiar. Warto o to pytać sprzedawców szczególnie podczas większych akcji promocyjnych, np. z okazji sezonowych wyprzedaży. Obniżona cena może być również wynikiem gorszej jakości produktu, np. jak bluzka nie ma guzików, jest przybrudzona lub z defektem.

Promocje bankowe rzadziej mają jakiekolwiek haczyki. Szczególnie, jeśli przed zdecydowaniem się na którąkolwiek z nich, najpierw zapoznajemy się z umową.

Osoby zainteresowane szeroko rozumianym tematem inwestowania zapraszamy do przeczytania artykułu pt. „Sposoby inwestowania pieniędzy” i odwiedzenia nowego portalu pozyczkowy-portal.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here