Najbezpieczniejsze przeglądarki w 2022 r.

Internet nie jest tak bezpieczny, jak mogłoby się wydawać. Cyberprzestępcy codziennie celują w użytkowników internetu, kradnąc ich informacje osobiste i finansowe. Powodem, dla którego cyberprzestępcy kradną informacje o ludziach, jest to, że mogą je sprzedać w ciemnej sieci lub dokonać nieuczciwych zakupów w imieniu innych osób. Najlepszym sposobem przeciwdziałania oszustwom internetowym jest korzystanie z bezpiecznej przeglądarki.

Istnieje wiele różnych przeglądarek, które twierdzą, że są najbardziej bezpiecznymi przeglądarkami w Internecie.

Korzystanie z VPN

Jeśli martwisz się o swoją prywatność, to dobrym pomysłem jest korzystanie z VPN. VPN oznacza wirtualną sieć prywatną. Korzystanie z VPN oprócz bezpiecznych przeglądarek może pomóc w zabezpieczeniu Twoich danych osobowych i zamaskowaniu Twojej lokalizacji i adresu IP. Oprócz ochrony przed oszustwami, korzystanie z VPN może również umożliwić Ci dostęp do treści z ograniczeniami regionalnymi i obejście ograniczeń wiekowych, jak zapewnia https://techpolska.pl/. Jeśli zamierzasz korzystać z VPN, to znajdź taki, który oferuje wiele międzynarodowych serwerów i szybkie prędkości działania. Upewnij się, że przeczytasz również recenzje VPN przed zobowiązaniem się do korzystania z niego.

Epic

Epic to bardzo popularna przeglądarka, która jest niezwykle bezpieczna w porównaniu z innymi przeglądarkami. Epic blokuje pliki cookie, systemy analityczne śledzące dane oraz reklamy. Przeglądarkę można również skonfigurować, dzięki czemu można dostosować jej ustawienia bezpieczeństwa do własnych upodobań. Epic nie wymusza na użytkownikach funkcji sprawdzania pisowni ani autouzupełniania, co oznacza, że nie zapisuje danych swoich użytkowników. Można jednak włączyć obie te funkcje, jeśli uznamy, że jest to konieczne. Przeglądarka Epic jest warta rozważenia, jeśli traktujesz swoje bezpieczeństwo bardzo poważnie i nie chcesz paść ofiarą cyberprzestępców. Epic to zdecydowanie najlepsza przeglądarka dla 2022 roku.

Firefox

Firefox jest jedną z najstarszych i najbardziej zaufanych przeglądarek internetowych, ponieważ nie tylko jest łatwy w użyciu, ale także bardzo bezpieczny. W porównaniu z IE czy Edge, Firefox jest wyjątkowo bezpieczny. Możesz uczynić korzystanie z Firefoksa o wiele bezpieczniejszym, używając VPN w połączeniu z nim. Jeśli planujesz używać Firefoksa, upewnij się, że zachowujesz zdrowy rozsądek podczas przeglądania stron internetowych. Pomimo solidnych zabezpieczeń Firefoksa, nadal istnieje możliwość zarażenia się wirusami podczas przeglądania niebezpiecznych stron. Firefox jest bezsprzecznie jedną z najlepiej zabezpieczonych przeglądarek internetowych. Jeśli nadal szukasz czegoś więcej, koniecznie sprawdź https://techpolska.pl/przegladarki-internetowe-w-2022-nasze-zestawienie/.

Brave

Brave to wyjątkowo bezpieczna przeglądarka, o której być może jeszcze nie słyszałeś. Wiele osób nie słyszało. Przeglądarka Brave jest dostarczana jako wstępnie skonfigurowana, oferując solidne zabezpieczenia. Przeglądarka może być również dostosowana, co można zrobić poprzez dodanie dodatków bezpieczeństwa Chrome. Brave daje również swoim użytkownikom możliwość wybrania prywatnego przeglądania, które otwiera osobne okno przeglądarki, gdzie cała Twoja aktywność internetowa zostanie natychmiast usunięta, gdy tylko zamkniesz kartę. Możliwość wymazania całej swojej aktywności internetowej jest świetna, jeśli nie chcesz, aby ludzie monitorowali lub śledzili cię.

Tor

Tor to bardzo znana przeglądarka, głównie dlatego, że najpierw stała się popularna z powodu „ciemnej sieci”. Użytkownicy nielegalnych stron internetowych ciemnej sieci używali Tor, aby uzyskać do nich dostęp. Powodem tego było to, że Tor był bardzo bezpieczną przeglądarką, która chroniła tożsamość swojego użytkownika. Jednak po prostu na mocy oferowania ochrony dla działalności przestępczej, jasne jest, że Tor może również przyznać ochronę ludziom, którzy po prostu normalnie korzystają z Internetu i nie popełniają czynów przestępczych. Jeśli Tor może uniemożliwić organizacjom ścigania śledzenie ludzi, może uniemożliwić hakerom i cyberprzestępcom monitorowanie ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here