Muzyka do pracy – popraw swoją efektywność

Jeśli chodzi o muzyczny „podkład” do pracy, zdania są podzielone. Jedni wręcz zalecają słuchanie czegoś, inni mówią, że to rozprasza i rozleniwia, zamiast zachęcać do aktywności. Zdecydowanie warto postępować w tej kwestii tak, jak podpowiada intuicja, bo przecież co człowiek, to upodobania… aczkolwiek coraz więcej mówi się o idealnej muzyce do pracy, która podnosi efektywność i motywację. O niej właśnie będzie ten artykuł.

Praca w otoczeniu dźwięków

Dobierając muzykę do pracy, warto wykorzystać jedną ważną zasadę: jeśli pracujesz ze słowem pisanym bądź liczbami, wykorzystaj muzykę instrumentalną, dźwięki natury, uspokajający szum, jeśli natomiast chodzi o pracę fizyczną, wykonywanie grafik, filmów, ewentualnie stron internetowych – tłem mogą być przeróżne utwory z warstwą liryczną i instrumentalną. Dzięki temu doborowi nie rozproszysz się z powodu zbyt dużej ilości bodźców, a za to poczujesz przypływ pozytywnej, motywującej energii.

Muzyka do pracy – popraw swoją efektywnośćJaka muzyka będzie najbardziej odpowiednia?

Jeśli nie lubisz ciszy, odpowiedni nastrój zapewni ci praktycznie dowolne tło muzyczne, musi jednak wpaść w twoje upodobania. Do poszukiwań najlepszej ścieżki dźwiękowej idealny jest internet z mnóstwem dedykowanych serwisów lub witryn zawierających duży wybór muzyki. Spora grupa osób korzysta głównie z propozycji zawierających podkłady dźwiękowe imitujące naturalne otoczenie, na przykład „odgłosy lasu”, „deszczowy dzień” itd. Innych taka muzyka tylko zirytuje, wolą coś instrumentalnego, o odpowiednim nastroju i tempie. Jeszcze inni wybiorą po prostu lubiane przez siebie piosenki, ale przyciszą je tak, żeby nie przeszkadzały w pracy. Naprawdę co osoba, to odmienny gust. Warto wypróbować różne opcje i dobrać je pod siebie, żeby uzyskać jak najbardziej pozytywne odczucia.

Gdy w dalszym ciągu szukasz…

Źle pracuje ci się w ciszy, ale żadna muzyka nie spełnia twoich oczekiwań? Spróbuj skorzystać z serwisów internetowych stworzonych specjalnie dla zadowolenia wysublimowanych potrzeb osób o podobnym podejściu. Możesz sprawdzić np.

www.noisli.com

Oferuje ogromne możliwości wyboru podkładu muzycznego, możesz precyzować wyszukiwanie do woli w celu znalezienia idealnej kompozycji. Oprócz już gotowych utworów, dostępna jest też możliwość ich mieszania, co jest naprawdę fascynującym eksperymentem. Wszystkie takie ustalenia można bez problemu zapisać. Do tego witryna posiada bazę ustalonych „stanów”, czyli konkretnych emocji, jakie można uzyskać za pomocą dobrze dobranej muzyki. To sposób na ułatwienie sobie poszukiwań. Opcji jest naprawdę wiele, dlatego nie pożałujesz, wypróbowując możliwości www.noisli.com.

www.rainymood.com

To dobry serwis, jeśli lubisz słuchać odgłosów deszczu. Głównie deszczu – odwiedziny na stronie pozwolą ci też posłuchać wybranego w danym dniu utworu głównego, ale poza nim słychać też deszcz. Czasami słabszy, innym razem silniejszy, niekiedy towarzyszy mu burza. Korzystanie ze strony jest naprawdę przyjemne, co ciekawe – nie usypia, a wręcz pobudza.

www.calm.com

Jak sama nazwa wskazuje, stronę stworzono głównie dla osób szukających możliwości zrelaksowania się. Odprężającym, skłaniającym do medytacji utworom towarzyszą efekty graficzne i piękne zdjęcia. Można z niej korzystać w komputerze oraz na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here