Metoda 1000 słówek adresowana jest do osób, które chcą w szybki sposób nauczyć się języków obcych. Jak można się domyślić, polega ona na nauce 1000 najczęściej używanych i najbardziej przydatnych słówek z danego języka. Jest to opcja polecana dla osób, które dopiero zaczynają naukę i nie wiedzą od czego zacząć.

Metoda 1000 słówek – wady i zalety

Metoda 1000 słówek opiera się na przekonaniu, że w każdym języku istnieje tysiąc wyrazów, które są najczęściej używane. Dzięki znajomości tej grupy słówek można zrozumieć ok. 75% komunikatu, nie jest to jednak równoznaczne z tym, że znając 1000 słówek z danego języka, będziemy nim doskonale władać. Metoda ta polecana jest dla osób, które dopiero zaczynają naukę języków obcych i nie wiedzą od czego zacząć.

Metoda 1000 słówek – jak się uczyć?

Przyswojenie 1000 słów w krótkim czasie jest zadaniem trudnym, dlatego najlepiej wykorzystać do tego celu fiszki – pomoce naukowe w formie małych karteczek. Ciekawą opcją dla osób zapracowanych, chcących wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę, jest aplikacja strony https://fiszkoteka.pl , którą można pobrać na swój telefon m.in. za pośrednictwem strony https://play.google.com/store/apps/details?id=air.biz.krokodyl.Fiszkoteka&hl=pl. Z fiszek multimedialnych można z powodzeniem korzystać zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Ponadto dzięki aplikacji z fiszkami można tworzyć indywidualne plany nauki i kontrolować swoje postępy.

Metoda 1000 słówek – co robić dalej?

Znajomość 1000 słów z danego języka obcego nie jest wystarczająca, by biegle się nim posługiwać. Gwarantuje ona jedynie możliwość tworzenia i rozumienia bardzo prostych komunikatów. Jest to opcja odpowiednia dla osób, które jadą do danego państwa w celach turystycznych lub służbowych. W przeciwnym razie nie można poprzestać na nauce 1000 słów. Ważna jest również nauka idiomów – wyrażeń językowych o swoistym znaczeniu (innym niż przypisuje się każdemu wyrazowi z osobna). Jest to bardzo istotny punkt nauki, ponieważ znajomość znaczenia konkretnych zwrotów, znacznie ułatwia komunikację. Podobnie jak słów, tak i idiomów z języków obcych można się uczyć za pomocą fiszek – zarówno tradycyjnych (papierowych), jak i multimedialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here