Kamera 360 – jaką kupić?

Nowoczesne rozwiązania techniczne trafiają do naszych domów i znacznie ułatwiają nam życie. Jednym z ciekawych pomysłów ostatnich czasów są kamery 360. W przypadku takich nowinek warto rozważnie podchodzić do zakupów, bo ceny bywają spore, a możliwości sprzętu jeszcze nie do końca oszacowane. Dostępne obecnie propozycje pozwalają na zakup niezłej kamery za przystępną cenę, choć oczywiście najlepiej będzie skusić się na coś takiego tylko w przypadku intensywnych planów wykorzystania tejże do osiągnięcia zarobków lub realizacji planów rozwojowych.

Do czego służą kamery 360?

Można powiedzieć, że dostęp do kamer 360 jest prawdziwą rewolucją przyszłości. Dzięki ich możliwościom okazują się niezwykle pomocne w wielu dziedzinach takich jak rynek nieruchomości, medycyna, turystyka, edukacja. Jak to działa? Wykorzystanie takich kamer pozwala na tworzenie filmów sferycznych, inaczej określanych po prostu filmami 360. Pełny trójwymiar stworzonej „produkcji” jest możliwy do oglądania w specjalnych okularach VR. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale filmy sferyczne rewolucjonizują naprawdę sporo branż. Gwarantują niemal nieskończone możliwości oglądania nagranego obrazu zupełnie tak, jakby oglądający przenosił się po prostu w inne miejsce, a tymczasem założył tylko określony model okularów.

Technologia przyszłości już w naszych domach

Najlepiej pokazać przydatność kamer 360 na ciekawych przykładach. Dobrym uzasadnieniem ich potencjału jest chociażby to, w jaki sposób wpływają na sposób prezentowania nieruchomości na sprzedaż od wewnątrz i od zewnątrz. Do tej pory, by dokładnie obejrzeć np. atrakcyjny dom z działką, trzeba było pojechać na miejsce i dokonać osobiście oględzin. Zdjęcia dostępne w ogłoszeniu lub podesłane przez inwestora przeważnie bowiem nie wystarczały, bo ukazywały tylko część rzeczywistości z możliwością niemalże dowolnego jej „zmanipulowania”. Kamera 360 – jaką kupić?Zastąpienie zwykłych dwuwymiarowych fotografii trójwymiarowym filmem jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Szybko i bez wychodzenia z domu możesz obejrzeć każde pomieszczenie nowego domu, dzięki czemu sprawdzasz jego stan i możliwości bez tracenia czasu na dojazd. To naturalnie tylko przykład użytecznego zastosowania tego ciekawego rozwiązania technicznego.

Co jeszcze mogą kamery?

Nagrywanie za pomocą kamery sferycznej gwarantuje łatwe przechwycenie obrazu w całej sferze (360 stopni wokół kamery), więc nie jest ani męczące, ani wymagające żadnych specjalnych umiejętności. Dzięki kamerze wystarczy zarejestrować obraz i udostępnić go zainteresowanym, jest też inna opcja  – nagrywanie „na żywo”, oczywiście z zachowaną możliwością regulacji pola widzenia, dowolnością obserwacji przez patrzącego używającego okularów VR. Otwiera to mnóstwo opcji, na przykład w medycynie, podczas operacji skorzystanie z technologii 360 pozwala na zdalne konsultacje aktualnej sytuacji z bardziej doświadczonymi lekarzami przez młody, uczący się zespół. Ta metoda może być z powodzeniem stosowana również przez uczniów i nauczycieli, turystów, przewodników turystycznych (przewodnik „na żywo” oprowadza zainteresowanych po atrakcyjnej okolicy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here