Jaki program do fakturowania wybrać

Większość przedsiębiorców, którzy produkują swoje wyroby lub świadczą usługi, przy ich sprzedaży musi wystawić odbiorcy dokument rozliczeniowy, którym jest faktura. Na jej podstawie rozliczany jest podatek dochodowy i podatek VAT, a klient dokonuje płatności.

Fakturowanie to proces, który można w znaczący sposób przyspieszyć, stosując odpowiednie oprogramowanie. Jaki program do fakturowania wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy program do fakturowania umożliwia automatyczne wysłanie faktury na wskazany adres. Fakturowanie online to opcja, dzięki której nie będziemy się już musieli martwić tym, że przekazanie faktury innej firmie lub osobie fizycznej zajmie nam dużo czasu. Wystarczy tylko, że otrzymamy adres e-mail klienta, by po wpisaniu go do bazy, w ciągu zaledwie kilkunastu sekund nie tylko przygotować, ale również wysłać prawidłowo wystawioną fakturę.

Równie istotne jest to, by program był dostosowany do zmieniających się stale przepisów podatkowych. Zgodność wydruków z ustawą o podatku VAT i rozporządzeniami wykonawczymi, a także stałe aktualizacje są bardzo ważne, jeśli chodzi o program do fakturowania. Równie istotne jest to, by oprogramowanie było elastyczne i dawało możliwość dostosowywanie go do specyfiki firmy. Błędy związane z nieprawidłowym wystawieniem faktury mogą się bowiem obecnie wiązać z dużymi karami. Oprócz tego, w oprogramowaniu do fakturowania bardzo ważna jest prostota, tak by tworzenie nowej faktury nie zajmowało dużo czasu.

Czy istnieje zatem takie oprogramowanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, bez względu na to jaki produkt lub usługę i w jakiej sytuacji będziemy fakturować? Tak, wśród dostępnych na rynku narzędzi do fakturowania, te wszystkie cechy posiada m.in. program do wystawiania faktur wfirma.pl. Co niezwykle istotne, zanim zdecydujemy się na jego stosowanie, możemy go wypróbować zupełnie za darmo, przez okres 30 dni. To odpowiednia ilość czasu do tego, by sprawdzić ten program w różnych przypadkach, z którymi mamy do czynienia w firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here