Firma statkiem, pracownik kotwicą

Przyjęcie się do nowej firmy zawsze wiąże się z wyzwaniami, które jak fala, unoszą i niosą nasze ambicje i plany. Akceptacja warunków finansowych, godzin pracy, oraz wymagań, jakie stawia pracodawca to na początku główne czynniki, które dyktują nasze „być albo nie być”. Jak jednak rzucić kotwicę na dłużej i płynąć wraz z tym okrętem przez wiele lat ciesząc się niezmiennie z prac, jakie każdego dnia przychodzi nam wykonywać?

Stała pensja to nie wszystko

Taka już jest kolej rzeczy, że podczas rekrutacji na dane stanowisko, pracownik docieka i zwraca uwagę na stałe, miesięczne wynagrodzenie, które dyktuje jego poziom życia. Kiedy obie strony są zadowolone z przeprowadzonych rozmów, następuje okres próbny, podczas którego kandydat zapoznaje się z warunkami pracy i wdraża się pomału w zakres obowiązków. Po jakimś czasie z „żółtodzioba” pracownik staje się specjalistą i wówczas intencją szefa powinno być dbanie o zachowanie pozytywnych relacji, aby nie utracić tak wartościowej osoby. Rynek pracy bowiem jest bezwzględny, a o dobrych fachowców trudno. Utrata i szkolenie nowych rekrutów wiąże się z kosztami, które procentują dopiero po jakimś czasie. Dlatego właśnie system motywacyjny, który umacnia więzi pracownika z firmą jest niezbędny dla zachowania pozytywnych relacji, ale i efektywnej pracy, która skutkuje prężnym działaniem przedsiębiorstwa.

Wirtualna platforma, realne korzyści

Ciekawą podpowiedzią dla wszystkich szukających rozwiązania aby dowartościować swój zespół jest portal https://nais.pl, który dzięki zintegrowanym systemom analizy wydajności pracowników, pozwala na nagradzanie ich dzięki benefitom w postaci puli pieniężnej do znanych i lubianych sklepów z których Ci mogą skorzystać. To ciekawe narzędzie pozwala na cykliczną motywację, którą pracownik sam może kontrolować. Co ciekawe, opracowana technika jest prosta i czytelna, a to jest bardzo istotne. Zawiłość systemów dodatkowego wynagradzania w postaci premii lub kontraktów, często budzi niechęć, ponieważ nie do końca jest zrozumiała. Warto zatem zainwestować w jasne warunki, które zaprocentują wielopoziomowym usprawnieniem działalności firmy i przywiązania do niej pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here