Badanie u stomatologa

Trzeba pamiętać o regularnych wizytach y lekarzy, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem. Poza badaniami krwi i moczu istotne jest także odwiedzanie stomatologa. Jeżeli mieszkamy nad morzem to warto zainwestować w leczenie zębów w Gdyni. Znajduje się tu mnóstwo doskonale wyposażonych gabinetów stomatologicznych, w których przyjmują wykształceni lekarze o różnych specjalnościach.

Gdynia dentysta może zarówno opracować ubytek próchnicowy i wypełnić go materiałem, jak i wyrwać ósemkę lub wykonać koronę protetyczną. Wszystko w zależności od potrzeb pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, iż w większości przypadków kompleksowe leczenie będzie poprzedzone wnikliwymi badaniami. Podstawą leczenia jest wykonanie zdjęć rentgenowskich, chociaż coraz częściej stomatolog w Gdyni wydaje skierowanie również na wykonanie tomografii komputerowej. Ma ona szczególne zastosowanie podczas diagnozowania zmian kostnych lub planowanie implantów w jamie ustnej.

Dzięki dokładnym zdjęciom można oszacować ile milimetrów dzieli zatokę od brzegu wyrostka. W ten sposób można uniknąć wielu powikłań, które wcześniej były codziennością. Badania to nie tylko zdjęcia, lecz również wnikliwe obserwowanie ruchów żuchwy. Coraz częściej mamy do czynienia ze zmianami w stawach, a pacjenci skarżą się na bóle podczas żucia lub po spaniu. W tym drugim przypadku warto zwrócić uwagę również na starcia zębów, ponieważ mogą być spowodowane zbyt silnym naciekiem zębów. Na tą dolegliwość cierpią szczególnie osoby zestresowane, które codziennie mają do czynienia z sytuacjami nerwowymi. Wielu stomatologów zauważa także zmiany na błonach śluzowych.

Bardzo często kierują pacjentów do specjalistów od tej tkanki, by wyeliminować ryzyko powstania zmian złośliwych. W obecnych czasach coraz więcej osób choruje na raka w różnych odmianach. Jama ustna również jest miejscem jego powstawania, szczególnie kiedy pacjent pali papierosy i pije niskoprocentowe alkohole. Z tego powodu niezwykle istotna jest czujność onkologiczna i sprawdzanie każdej zmiany na błonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here