6 darmowych narzędzi do obróbki grafiki

Większość osób przyzwyczajona jest myśleć, że jeśli chcą uzyskać coś wysokiej jakości, muszą za to dużo zapłacić. Relacja jest prosta – im droższe, tym lepsze. Osoby takie, planując wykorzystanie w swojej działalności przeróżnych grafik, najprawdopodobniej sięgną po najdroższe na rynku programy. Wydatek będzie inwestycją, gdyż osiągnięte wkrótce zyski zwrócą w dwójnasób koszt zakupu potężnej aplikacji. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla darmowych, ale bardzo dobrych programów? Cóż, sytuacja wcale nie jest taka jednoznaczna, na jaką wygląda…

Darmowe nie znaczy złe

Nie zamierzam nikogo przekonywać do zmiany poglądów ani dowodzić, że darmowe aplikacje są lepsze od tych kosztownych, bo tak. Wybór pozostawiam użytkownikom, którzy zdecydują się na program odpowiadający ich oczekiwaniom. Chcę jednak pokazać, że istnieje sporo ciekawych narzędzi dostępnych zupełnie za darmo, dzięki którym można np. przygotować grafikę na swój blog lub stronę internetową, poprawić jakość zdjęcia, wykonać świetne logo itd. Ich zaletą jest też prostota użycia i niewielka waga, pewną wadą – konieczność korzystania z innych programów do poszczególnych zadań (w odróżnieniu od drogich, „wszystkomających kombajnów”). Weź też pod uwagę ogromną wygodę płynącą z tego, że w razie zainteresowania dowolnym takim programem możesz go po prostu pobrać ze strony producenta albo innej. Szybko, sprawnie i pewnie.

6 darmowych narzędzi do obróbki grafikiCiekawe aplikacje do obróbki grafiki  – za darmo!

Jeśli szukasz programu, który pomoże ci w odpowiednim przygotowaniu grafiki, wypróbuj jedno z opisanych poniżej narzędzi. Są dość rozbudowane, łatwe w obsłudze i nie zajmą dużo miejsca na twoim dysku twardym. Dzięki nim być może uzyskasz większą samodzielność i pewność w swojej pracy. Wykonasz osobiście zadania, które do tej pory zlecałeś freelancerom. Oto kilka polecanych darmowych programów do obróbki grafiki:

Canva – program dostępny przez stronę internetową. Wygodny w obsłudze, dzięki czemu szybko stał się wyjątkowo popularny. Canva nadaje się idealnie dla osób stawiających pierwsze kroki w obróbce grafiki. Wyposażona została w szablony, które można użyć bez zmian lub też zmodyfikować wedle potrzeb. Jeśli chcesz pracować z własną grafiką, wrzucasz ją na serwer. Podstawowa wersja programu jest w pełni darmowa z możliwością przejścia na premium.

Pic Monkey – idealny program do prostych modyfikacji grafik. Pozwala na retusz, łączenie zdjęć, edycję, jak również tworzenie własnych obrazków. Jeśli chcesz mieć dostęp do bardziej zaawansowanych opcji, wykup płatny dostęp.

Pixlr – fajny, rozbudowany program przypominający bardziej coś drogiego niż darmową aplikację z sieci. Oferuje m.in. możliwość wykorzystania warstw podczas pracy. Praktycznie każdą opcję dostępną w programie można zmodyfikować według własnych potrzeb. Działa w dwóch trybach różniących się poziomem szczegółowości pracy.

BeFunky – ciekawa, nieduża aplikacja dostępna przez komputer lub dowolne urządzenie mobilne. Służy łatwej obróbce grafiki – m.in. retuszowaniu, tworzeniu estetycznych przejść kolorów, rozmyć itd. Posiada bazę gotowych obrazków do wykorzystania.

Piktochart – ten program powinien cię zainteresować, gdy zamierzasz tworzyć infografiki. Posiada bazę z darmowymi próbkami, jest prosty w obsłudze, bardzo intuicyjny. Do efektów działania aplikacji można dodawać filmy, zdjęcia, wykresy i wiele innych.

Pablo Buffer – bardzo szybki i intuicyjny w działaniu program. Sam pobiera darmowe zdjęcia zgodne z twoimi oczekiwaniami. Ułatwia publikacje w mediach społecznościowych, przygotowanie grafik oraz nałożenie na nich wybranych efektów czy filtrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here