Pomysły na biznes i własną firmę

W biznesie nie od dzisiaj najważniejszy jest pomysł. Dzięki jakiejś błyskotliwej idei można w mig osiągnąć prawdziwy sukces, bez niej – gnuśnieć na rynku bez rozwoju i powiększania swoich możliwości. Z uwagi na to, że nowoczesnym przedsiębiorcom in spe dość trudno jest wymyślić coś oryginalnego, przygotowaliśmy zestawienie ciekawych i inspirujących pomysłów na biznes. To naturalnie tylko przykłady, więc można je dowolnie zestawiać, łączyć i modyfikować.

Praca „rąk własnych”

To, co możesz zrobić wyłącznie za pomocą własnych rąk, jest bardzo cenne. Możesz to zaoferować innym osobom i rozkręcić całkiem niezłą działalność.

 1. Biżuteria – wystarczy trochę ciekawych materiałów, odrobina cierpliwości i voila. Kluczem do zysku jest przede wszystkim oryginalność.
 2. Bukiety kwiatów – jak wyżej, jeśli stworzysz odpowiednio oryginalne ozdoby z kwiatów, będziesz „rozchwytywany” przez klientów.
 3. Zabawki – dzięki umiejętnościom manualnym z przedmiotów dostępnych w każdym domu bądź pudełek, szmatek, darów natury możesz tworzyć świetne przedmioty.
 4. Chusty i nosidełka – jest na nie ogromne zapotrzebowanie, uruchom więc wyobraźnię i do dzieła.
 5. Obrazy na szkle – malowanie na szkle pozwala stworzyć wspaniałe dzieła. Możesz też dekorować powierzchnie różnych przedmiotów.
 6. Ramy i ramki – będą idealne do oprawienia zdjęć lub ładnych obrazków.
 7. Torebki filcowe – są modne i praktyczne, a w dodatku łatwe do wykonania.
 8. Poduszki – znajdzie się na nie miejsce w każdym domu. Zapewnią miły odpoczynek i piękne sny.
 9. Ozdobne kartki – na każdą okazję, oryginalne, niepowtarzalne. Na pewno zyskasz spore grono klientów.
 10. Przetwory – coś dla zapobiegliwych pań domu. Smaczne przetwory z warzyw i owoców można sprzedawać stacjonarnie lub przez internet.
 11. Ciasta i torty – jak wyżej, wyjątkowo smaczne i urocze. Udekorują każdą uroczystość. Zadbaj o promocję w swojej okolicy.

Pomysły na biznes i własną firmęPraca do wykonania w domu

Istnieje sporo pomysłów na działalność typowo domową, w którą możesz zaangażować wszystkich domowników. Oto kilka z nich:

 1. Skrzynki, koszyki na różne okazje – do wręczenia na przykład w ramach podziękowania.
 2. Dekoracje do ogrodu – wykonane z bardzo różnych materiałów, na przykład plonów rolnych, z drewna, tworzywa sztucznego itd.
 3. Dekoracyjne śmietniki – przy odrobinie wyobraźni możesz tworzyć fantazyjne i urocze kosze na śmieci.
 4. Niebanalne oświetlenie – wykorzystanie techniki „cotton ball” w celu stworzenia atrakcyjnych pod względem wzornictwa elementów oświetlenia domu.
 5. Ramki do zdjęć – wystarczy drewno i umiejętności jego obróbki.
 6. Pudełko-niespodzianka – pomysł z USA, ma szanse przyjąć się w Polsce. Wykonujesz estetyczne pudełko z niespodzianką. Wystawiasz na licytację. Ludzie płacą za tajemnicę.

Praca z wykorzystaniem internetu

Można powiedzieć, że jeśli masz dostęp do komputera i internetu, jesteś „urządzony”. Oto kilka pomysłów:

 1. Zostań tłumaczem – wystarczy perfekcyjna znajomość polskiego oraz drugiego języka. Najlepiej nawiązać dłuższą współpracę z rzetelnym partnerem.
 2. Prowadź fanpage – wykorzystaj popularność Facebooka, by dorobić i przy okazji poznać ciekawe techniki promocji i reklamy.
 3. Twórz kursy internetowe – przekuj swoją wiedzę w materiały edukacyjne dla zainteresowanych.
 4. Załóż blog – zarobki z bloga mogą być albo bardzo małe albo bardzo duże. Życzymy tych dużych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here