Czy tytuł nie brzmi dla ciebie jak oksymoron? Student i fitness? Powiedzmy sobie szczerze – większości społeczeństwa czas studiów raczej nie kojarzy się ze zdrowym trybem życia i dbaniem o formę. Tymczasem, coraz więcej osób wie, że w zdrowym ciele zdrowy duch oraz że przyszły pracodawca oprócz wiedzy zdobytej przez ciebie na studiach, zobaczy również to jak wyglądasz, a nic tak nie świadczy tak dobrze o twojej dyscyplinie, zorganizowaniu i samozaparciu, jak zadbane, wysportowane ciało. Pocieszające jest to, że nawet jeśli pofolgowałeś sobie na studiach, nic nie jest jeszcze stracone.

Obecnie z łatwością znajdziesz miejsce, gdzie dowiesz się jak schudnąć , dzięki całemu zespołowi ekspertów, którzy nie tylko ułożą plan treningowy, ale również będą cię motywować w okresie gubienia zbędnych kilogramów. Nie łudźmy się – budowanie formy nie będzie trwało tydzień, ale uwierz, że w czasie tych kilku miesięcy znacznie poprawisz nie tylko sylwetkę, ale także koordynację ruchową i siłę, będziesz mieć więcej energii i dobrego humoru, prawdopodobnie poprawi się również twoja cera, gdyż mimo woli zaczniesz odżywiać się zdrowszy sposób. Niniejszy tekst pomoże ci uzmysłowić sobie, jak będzie wyglądał proces jej kształtowania.

Krok pierwszy – rzetelna ocena sytuacji

Zapewne, jak większość ludzi, masz skłonność do zbyt surowej oceny siebie i czarnowidztwa. Natomiast, gdy zaufasz ekspertom, kierując swoje kroki do klubu, zostanie z tobą przeprowadzona rozmowa, na podstawie której zostanie ustalony stan faktyczny, czyli jak wygląda obecnie twoja sytuacja, czego potrzebujesz by być bardziej fit, co trzeba uzupełnić i ile to zajmie czasu. Nie martw się – nikt nie będzie cię oceniał. To jak wizyta u lekarza, tylko takiego, do którego przychodzisz z pytaniem jak schudnąć. Wspólnie ustalicie, z czego wynika obecna sytuacja, określicie cel, ustalicie plan działania i zaczniecie realizację projektu o nazwie „fit ja”.

Krok drugi – treningi

Jeżeli myślisz, że trening w klubie to rutyna, do której ciężko będzie ci się zmusić, to wkrótce przeżyjesz nie lada zaskoczenie. Obecnie można powiedzieć, że ćwiczenia sportowe szyje się na miarę. Możesz wybierać z aktywności, które leżą w twojej naturze, są zgodne z twoim temperamentem, adekwatne do twojego stanu zdrowia i formy. Nikt nie jest taki sam i nie każdemu może się podobać to samo. Nie każdy też pyta o to jak schudnąć, może po prostu chce ujędrnić swoje ciało. Jeżeli nie możesz się rozeznać w tym wszystkim, personel klubu wytłumaczy ci na czym polegają poszczególne aktywności i jakie są ewentualne przeciwwskazania. Możesz również skorzystać z trenera personalnego, który ułoży dla ciebie plan treningowy. Twoim zadaniem będzie wówczas jedynie przychodzenie na treningi i ćwiczenie. No i oczywiście przestrzeganie diety.

Krok trzeci – dieta

Ten krok zdecydowanie brzmi najstraszniej, ale nie martw się. Tu nie chodzi o żadne diety kapuściane, czy inne, bazujące na minimalnej dawce kalorii, które teoretycznie szybko odpowiadają na pytanie „jak schudnąć”, ale jeszcze szybciej powodują powrót zbędnych kilogramów i to z nawiązką oraz rujnują zdrowie. Dzięki temu, że ćwiczysz w klubie, możesz skutecznie zmienić swoje nawyki żywieniowe, tak by zdrowy tryb życia towarzyszył ci już zawsze, a utrata zbędnych kilogramów będzie niejako dodatkową nagrodą. Trener personalny to osoba, która wie, że dobre są jedynie trwałe rozwiązania, nadto potrafi skutecznie motywować, więc zanim się obejrzysz, zamienisz pizzę na zdrowy, zbilansowany posiłek.

Okazuje się, że zbudowanie formy wcale nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać, zanim zacznie się ćwiczyć i zdrowo odżywiać. Jednym słowem – najważniejszy jest pierwszy krok, w tym przypadku krok do klubu fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here