Problemy ze wzrokiem

W obecnych czasach praca biurowa staje się coraz popularniejsza. Chociaż odbywa się w dosyć komfortowych warunkach, zmusza do spędzania dużej ilości czasu ze wzrokiem utkwionym w komputerze lub tablecie. Nierzadko przyczynia się to do swędzenia i pieczenia oczu. Dodatkowo światło monitora sprawia, że są one cały czas poddawane działaniu szkodliwego promieniowania. Co można zrobić w takiej sytuacji, aby zadbać o swoje oczy? Oto kilka czynników, o których warto pamiętać.

Zadbaj o oczy w pracy

Każdy, kto poświęca się pracy biurowej, zdaje sobie sprawę, że oczy są jednym z najważniejszych oraz najczęściej wykorzystywanych narzędzi w jej trakcie – należy więc odpowiednio się o nie troszczyć, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Tak jak dbamy o odpowiedni fotel i biurko do pracy, tak samo powinniśmy na pierwszym miejscu zatroszczyć się o odpowiedne okulary – ich alternatywą może być laserowa korekcja wzroku Warszawa, która w ostatnich latach cieszy się coraz większym powodzeniem. Jeżeli jednak na co dzień nosimy okulary, powinny one być dedykowane do pracy z komputerem. Co to obejmuje? Między innymi powłokę antyrefleksyjną, niwelującą odbijanie światła, która dodatkowo zwiększa kontrast oraz ostrość. Nie tylko podnosi komfort pracy, ale też zapobiega zmęczeniu oczu. Co więcej, należy też zwrócić uwagę czy okulary biurowe mają filtr światła niebieskiego oraz promieniowania UV. Tego rodzaju promieniowe jest bardzo szkodliwe dla wzroku oraz męczy oczy, powodując, że kilkugodzinna praca przed komputerem jest niewygodna. Co więcej niebieskofioletowe światło bezpośrednio wpływa na regulację cyklu dobowego, przez co osoby pracujące wieczorami mają problem z zasypianiem. Okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego są w stanie rozwiązać ten problem.

Okulary do pracy biurowej

Wybór okularów do pracy biurowej uzależniony jest nie tylko od wady wzroku, ale też od potrzeb i preferencji użytkowników. Osoby, które nie mają żadnej wady także mogą zdecydować się na używanie okularów do patrzenia w monitor. Nazywają się one wtedy „zerówki”. Ich zadaniem jest chronienie wzroku przed wpływem promieni UV oraz światła niebieskiego, ale nie korekcja wzroku. Warto też pamiętać, że okulary biurowe mogą różnić się od tych do noszenia na co dzień różnymi parametrami. Przy ich dobieraniu warto uwzględnić takie czynniki jak odległość monitora od twarzy czy rodzaj urządzenia. Jedną z opcji są też okulary progresywne, które zostały stworzone w taki sposób, aby umożliwiać ostre widzenie niezależnie od odległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here