Prezent na zakończenie roku szkolnego

Twój syn albo córka właśnie kończą rok szkolny i chciałbyś dać im prezent. Prezent dobry jakościowo i dający możliwości rozwoju. Może laptop? Ciekawy pomysł, ale myślisz sobie, że masz tylko dwie możliwości – kupić pachnący świeżością nowy (ale sporo kosztujący) laptop albo postawić na używany (ale tańszy) sprzęt. Masz jednak jeszcze trzecią alternatywę – sprzęt poleasingowy. Zobacz, dlaczego dobrym wyborem są laptopy poleasingowe, jakie mają korzyści oraz jakie mają takie laptopy ceny!

Czym się różnią laptopy biznesowe poleasingowe od nowych?

Nowy sprzęt jest przejrzysty i jasny jak słońce – nabywasz go prosto z taśmy produkcyjnej. Jest wyposażony w gwarancję i fabrycznie zapakowany. Z kolei sprzęt używany kupujesz albo od osoby prywatnej albo od firmy. Zaopatrując się wówczas w urządzenie albo złożone z innych części albo w pewnym stopniu wyeksploatowane przez poprzedniego użytkownika.

Z kolei poleasingowy sprzęt charakteryzuje się tym, że wcześniej był przedmiotem leasingu. Leasing to umowa na mocy której leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z określonego sprzętu w zamian za ratalne opłaty. Gdy okres wynajmu się kończy, laptopy poleasingowe wracają do leasingodawcy. Co ma zrobić właściciel sprzętu z takim laptopem albo procesorem? Przecież zazwyczaj jest to dobrej jakości sprzęt (dlatego właśnie, mimo zużycia, był on wcześniej chętnie wynajmowany), więc pewnie mógłby z kilka lat jeszcze komuś posłużyć. Dlatego firmy leasingowe decydują się taki poleasingowy sprzęt wystawić na aukcję.

Zalety sprzętu poleasingowego

A oto, jakie 4 największe zalety mają Laptopy poleasingowe:

  1. Kupujesz tanio – laptopy biznesowe poleasingowe to stosunkowo niewielki koszt. Średni koszt możesz chociażby sprawdzić w Google, wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „laptopy ceny” lub”Laptopy poleasingowe Łódź„. Jest to koszt około 1000 zł, podczas gdy nowy dobrej jakości sprzęt tej klasy kosztuje zazwyczaj kilka tysięcy.

  2. Nabywasz sprzęt dobrej jakości – na leasing najczęściej są wystawiane komputery i laptopy dobrych firm, takich jak DELL czy IBM gwarantujących bezawaryjne użytkowanie.

  3. Kupujesz stosunkowo nowy sprzęt – często dwuletni.

  4. Masz windows za darmo – poleasingowe laptopy biznesowe mają zazwyczaj bezpłatny system operacyjny, gdyż licencja wcześniej zakupionego towaru przechodzi na nowego użytkownika.

  5. Masz duży wybór – firmy oferujące laptopy poleasingowe mają często bardzo szeroki asortyment, w którym możesz przebierać.

  6. Nadal masz gwarancję – przy dobrym sprzęcie długoletnia gwarancja to podstawa.

Dlaczego poleasingowe laptopy biznesowe są dobrym prezentem dla pilnego ucznia?

Zazwyczaj nie dysponujesz zbyt dużą kwotą na prezent. Pozostało niewiele czasu. A komputer czy laptop to mądra inwestycja. Pod warunkiem jednak, że jest to sprzęt dobrej jakości. Niejeden nastolatek czy nastolatka marzą o sprzęcie nowej generacji z ciekawymi możliwościami.

Poza tym dobrej jakości sprzęt jest często dedykowany i skrojony na określone potrzeby. Dlatego kupując tego rodzaju prezent dowiedz się, jakiego komputera potrzebuje Twoje dziecko. Na przykład jeśli Twoja pociecha częściej korzysta z laptopa poza domem, kup mu laptop z matową matrycą, a jeśli częściej pracuje na nim w domu, niech będzie to matryca błyszcząca. Jeśli dziecko często gra w gry, potrzebny będzie mu sprzęt o bardziej wydajnym procesorze. Najlepiej wówczas wybrać procesor czterordzeniowy. I jeszcze jedna zaleta – ceny laptopów poleasingowych są stosunkowo niewielkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here