Pracownicy tymczasowi

Praca sezonowa to prawdziwe wyzwanie dla niejednego pracodawcy. Niestety, osoby bezrobotne, pochodzące z Polski, często nie chcą się jej podejmować, co sprawia, że konieczne jest poszukiwanie innych rozwiązań. Jednym z najlepszych może być zatrudnienie pracowników z zagranicy. Dowiedz się, dlaczego warto i jak zrobić to legalnie.

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z zagranicy?

W Polsce pracownikami z zagranicy najczęściej są osoby z Ukrainy lub Białorusi. Przybywają chętnie jako pracownicy tymczasowi, gotowi podjąć się między innymi zajęć rolnych, przy zbiorach, ale też w zakładach produkcyjnych, które w danym okresie odnotowują wzrost popytu na swoje produkty. Czy warto skorzystać z ich zainteresowania ofertami pracy?

Pracowników tymczasowych zza naszej wschodniej granicy warto zatrudnić przede wszystkim ze względu na ich ogromną lojalność i pracowitość. Ich celem jest przede wszystkim jak największy zarobek, dlatego nie obawiają się nadgodzin i ciężkich zadań, których czasem nie chcą podjąć się osoby z Polski. Z tego względu można liczyć na ich ogromne zaangażowanie w każde wykonywane zadanie.

Co więcej, pracownicy sezonowi, jeśli są pewni, że w danym miejscu pracuje się dobrze i pewnie, chętnie wracają. Dzięki temu mogą rokrocznie stanowić doskonałe wsparcie dla pracodawcy, a zdobyte przez nich w poprzednich latach doświadczenia sprawia, że nie wymagają przyuczania. W efekcie od samego początku mogą tworzyć bardzo wydajne brygady, co przyczynia się do rozwoju firmy.

Warto także pamiętać o podobieństwie języka – nawet osoby, które nie znają polskiego, bez problemu poradzą sobie podczas kontaktów z pracodawcą czy polskimi kolegami.

Legalne zatrudnienie pracowników tymczasowych

Przy zatrudnianiu pracowników – zarówno na stałe, jak i sezonowo – niezwykle ważne jest zalegalizowanie wykonywanych przez nich zadań. Niestety, nie każdy pracodawca wie, jak one wyglądają i nie każdy ma czas, aby zajmować się nimi samodzielnie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty profesjonalnej agencji zatrudnienia tymczasowego, którą można znaleźć pod adresem https://workafford.pl/.

Agencja pracy zajmuje się kompleksowym poszukiwaniem pracowników, a także pośredniczy w ich zatrudnianiu poprzez przygotowanie odpowiednich umów i całej dokumentacji. Agencja zajmuje się między innymi sprawdzaniem pozwoleń i wiz pracowników, a także przedstawia warunki pracy w urzędzie pracy, w którym rejestrowany jest pracownik zagraniczny. Jej zadaniem jest także dbałość o takie podstawowe potrzeby, jak opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne czy pomoc w kontaktach.

Jeśli zatem chciałbyś legalnie i bez żadnych problemów zatrudnić pracowników z Ukrainy czy innych krajów wschodnich, możesz skorzystać z oferty Work Afford. Agencja pomoże ci w znalezieniu najwłaściwszych osób i załatwieniu wszelkich formalności, dzięki czemu uzyskasz lojalnych, odpowiedzialnych i godnych zaufania pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here