Pokój dziecięcy – garść prostych wskazówek dla przyszłych rodziców

0
779

Kocyk jest jednym z podstawowych tekstyliów, który obowiązkowo powinien znaleźć się na wyprawkowej liście dla noworodka, jak i być elementem wyposażenia pokoju starszego dziecka. Wbrew pozorom nie służy on tylko do okrycia pociechy w trakcie snu: kocyk może być otulaczem, a doposażony w kapturek spełni rolę szlafroka po kąpieli. Kocyki dziecięce świetnie sprawdzają się na spacerach, zarówno w przypadku niemowląt jak i starszaków. Z poniższego artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę kupując tego rodzaju okrycie dla malucha i gdzie szukać dobrej jakości koca dla dziecka.

Jak dobrać rozmiar kocyka do wieku dziecka?

Nie ma jednego, uniwersalnego rozmiaru kocyków dziecięcych. To, jakie parametry dobierzemy zależy przede wszystkim od wieku dziecka, ale i przeznaczenia kocyka. Jeśli potrzebujemy okrycia, które posłuży w trakcie wycieczek noworodka w gondoli lub wózku spacerowym, zdecydujmy się na najmniejszą opcję: koc o rozmiarach 70×90 cm lub 80×80 cm. Jeśli zaś szukamy alternatywy dla kołderki najlepiej kupić koc o wymiarach 80 x100 cm lub 100×150 cm, gdyż taki model idealnie sprawdzi się w dziecięcym łóżeczku. Przewagą większego kocyka jest z pewnością fakt, że posłuży maluchowi na dłużej, w przeciwieństwie do krótszych wersji, które będą niewystarczające, kiedy pociecha podrośnie.

Bezpieczny kocyk, czyli jaki? Zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii

Kocyk dziecięcy należy do rodzaju tekstyliów, które-zaraz obok pościeli-mają bezpośrednią styczność ze skórą malucha, a ta jest szczególnie wrażliwa. Stąd ważne, by wybrać model z dobrego materiału: miękkiej bawełny lub dzianiny. Tego typu kocyki nie tylko zapewnią dziecku odpowiednią termoizolację, ale nie przyczynią się do powstawania problemów skórnych i potliwości dziecka.  Pięknie wykonane, kolorowe oraz gładkie kocyki dziecięce, z wysokiej jakości materiałów, w różnych rozmiarach, odznaczające się certyfikatami: Oeko-Tex Standard 100 i Tekstylia Godne Zaufania znajdziesz w sklepie https://sklepmati.pl/100-kocyki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here