Jak wybrać hosting

Ogólnie rzecz biorąc, hosting to proces wynajmowania lub kupowania miejsca na witrynę internetową w sieci WWW. Zawartość strony, taka jak HTML, CSS i obrazy, musi znajdować się na serwerze, aby można ją było wyświetlać online. Z kolei serwer to komputer, który łączy innych użytkowników sieci z Twoją witryną z dowolnego miejsca na świecie. Dostawcy usług hostingowych proponują różne plany, z których mogą korzystać zarówno mali blogerzy, jak i międzynarodowe korporacje. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie!

Przepustowość hostingu

Limit przepustowości, nazywany potocznie transferem danych, to liczba bajtów wymaganych do przesłania witryny do wszystkich użytkowników, którzy ją przeglądają. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz. Większość nowych witryn, które nie publikują video i muzyki, wykorzystują mniej niż 3 GB przepustowości miesięcznie. Jeśli przewidujesz szybką ekspansję w przyszłości lub chcesz zamieszczać pliki dźwiękowe i video, rozważ dodatkową przestrzeń.

Jeżeli myślisz o wyborze darmowego hosta, zastanów się najpierw nad wielkością strony i liczbą odwiedzających, których spodziewasz się każdego dnia. Wielu darmowych usługodawców hostingowych narzuca dzienne lub miesięczne limity, z których możesz korzystać. Oprócz tego sprawdź, czy dostawca określa maksymalny rozmiar przesyłanych plików.

Rodzaje hostingów

Hosting współdzielony to prawdopodobnie najpopularniejsza opcja dla małych firm o minimalnym ruchu. Oznacza, że więcej niż jedna witryna przechowywana jest na jednym serwerze lub urządzeniu. Cieszy się dużą popularnością wśród start-upów i innych małych przedsiębiorstw.

hosting

Kiedy pojedynczy serwer pełni funkcję hosta dla pojedynczej witryny internetowej, nazywamy go dedykowanym. Taka konfiguracja umożliwia skoncentrowanie mocy komputera tylko na jednej stronie. Serwer dedykowany jest zwykle droższy od dedykowanego. Warto jednak ponieść dodatkowe koszty, jeśli wydajność strony odgrywa kluczową rolę w Twoim biznesie.

Z kolei VPS to zasadniczo oparta na chmurze wersja serwera współdzielonego. Biorąc jednak pod uwagę skalowalność, elastyczność i redundację przetwarzania w chmurze proponowany hosting może oferować więcej opcji. VPS sprawdzi się w przypadku firm, w których wymagania dotyczące obliczeń i funkcji zmieniają się w czasie.

Koszt

Większość dostawców hostingowych oferuje za podstawowe usługi rozsądną cenę. Pamiętaj jednak, by dokładnie przeczytać umowę. Zwróć szczególną uwagę na to, co jest zapisane drobnym drukiem. Dzięki temu unikniesz niespodzianek. Wiele firm proponuje atrakcyjne ceny przez pierwszy rok lub dwa, a następnie podnosi koszty do „poziomu standardowego” po zakończeniu okresu promocyjnego. Sprawdź, ile kosztują dodatkowe usługi.

Hosting dla sklepu internetowego

Poza samą szybkością działania, niektóre firmy proponują skalowalny serwer. Taka opcja sprawdzi się doskonale w przypadku sklepów internetowych, do których może napłynąć tysiące zamówień w ciągu kilku tygodni. Po szczycie sezonu sytuacja się uspokaja. Warto zwrócić uwagę na hosting Prestashop. Gwarantuje wysoką wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Dostawca dostosuje parametry techniczne do wymagań e-sklepu. Zapewnia pełną konfigurację, wsparcie techniczne i indywidualną opiekę specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here