Po czym poznać dobry sklep z bronią

Sklep z bronią jest jedną z wielu branż gospodarki, które muszą uzyskać odpowiednią koncesję, aby rozpocząć taką działalność. Pozwolenie mogą otrzymać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, ale tylko po spełnieniu konkretnych warunków.

Kto może otrzymać koncesję, aby otworzyć sklep z bronią?

Koncesja na handel bronią udzielana jest osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom. W przypadku osób fizycznych, trzeba mieć polskie obywatelstwo, ukończone 25 lat, wykształcenie średnie branżowe, udokumentowane przygotowanie do wykonywania takiego zawodu oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Poza tym osoba prywatna nie może wykazywać zaburzeń funkcjonowania psychologicznego, nie może być również skazana za przestępstwa, przestępstwa skarbowe albo wykroczenia skarbowe oraz nie może mieć żadnych toczących się postępowań sądowych. Jeżeli chodzi o przedsiębiorców, to nie mogą być oni wpisani do rejestru dłużników oraz muszą mieć udokumentowane spełnione warunki techniczne dotyczące prowadzenia takiej działalności.

Do czego upoważnia pozwolenie na handel bronią?

Każdy, kto uzyska stosowne pozwolenie na otworzenie sklepu z bronią, może handlować poprzez sklep stacjonarny, sprzedawać zarówno broń, jak i amunicje, nabijać naboje do broni myśliwskiej oraz przechowywać i sprzedawać proch strzelecki. Handel takimi przedmiotami nie jest dozwolony na gminnych, małych i wielkich targach oraz w przemyśle okrężnym.

Przedsiębiorca handlujący bronią może także sprzedawać ją na wystawach i targach tematycznych, ale tylko w momencie, gdy uzyska stosowne pozwolenie od władz gminy.

Jak poznać dobry sklep z bronią?

Każdy profesjonalny sklep z bronią będzie posiadał najwyższej klasy zabezpieczenia do przechowywania broni oraz amunicji. Prowadzony jest najczęściej przez pasjonatów, którzy doskonale znają się na tym temacie i dobrze doradzają swoim klientom.

Wiele pozytywnych opinii posiada sklep z bronią pod adresem: http://bron-sklep.pl. W takim miejscu znajdziemy wymarzony egzemplarz broni myśliwskiej, maszynowej, snajperskiej albo kolekcjonerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here