Jak odebrać mieszkania od dewelopera w Krakowie

Po zbadaniu zdolności kredytowej oraz znalezieniu odpowiedniego mieszkania w Krakowie, nadszedł czas na podpisanie umowy przedwstępnej. Zawsze z deweloperem można negocjować, więc warto zapytać o upust czy nawet potargować się w przypadku lokalu o podwyższonym standardzie wykończenia.

Podpisanie umowy przedwstępnej

Z deweloperem ustalamy szczegółowe warunki i przed sfinalizowaniem transakcji powinniśmy otrzymać umowę przedwstępną wraz z całym prospektem informacyjnym. Należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółowymi informacjami upewnić się, ile czasu musimy czekać na zakończenie inwestycji, ponieważ niektórzy oferują sprzedaż mieszkań w trakcie budowy.

W umowie powinna być podana dokładna cena i lokalizacja mieszkania, terminy wpłaty zadatku oraz kolejnych transz, termin odbioru lokalu oraz warunki dotyczące konsekwencji związanych z wycofania się z podpisanej umowy przedwstępnej.

Odbiór mieszkania od krakowskiego dewelopera

Kiedy już nieruchomość zostanie wybudowana, umawiamy się z deweloperem na odbiór. Jeżeli nie mamy dużej wiedzy na ten temat to warto wynająć do tego celu specjalistę albo zaprosić pracownika firmy budowlanej, który będzie zajmował się wykończeniem lokalu.

Podczas odbioru powinniśmy sprawdzić:

  • czy mieszkanie odpowiada ustaleniom, które zostały zawarte w umowie,
  • czy nie występują wady w wykonaniu podłóg i ścian oraz okien i drzwi, a także instalacji i przyłączeń,
  • czy wymiary pomieszczeń są zgodne z projektem.

Podpisanie umowy ostatecznej

Ostateczną umowę można podpisać dopiero w momencie, gdy budynek będzie oddany do użytkowania. W przypadku gotowego mieszkania finalizację transakcji możemy przeprowadzić od razu po załatwieniu formalności kredytowych banku.

W obecności notariusza powinny zostać złożone podpisy, zarówno przez klienta, jak i dewelopera. Jeśli będziemy zaciągać kredyt to po zakończeniu transakcji musimy złożyć wniosek o założenie księgi wieczystej, aby wpisać hipotekę na rzecz banku. Warto także jak najszybciej mieszkanie ubezpieczyć.

Gdzie można zamówić dobrą nieruchomość w Krakowie?

Firma Super Krak oferuje wysokiej klasy mieszkania na sprzedaż. Inwestycja Nowa Siewna dotyczy lokali usytuowanych w atrakcyjnej okolicy. Prądnik Biały charakteryzuje przede wszystkim bardzo dobra komunikacja miejska, w pobliżu wiele miejsc rekreacyjnych oraz duży wybór placówek oświatowych. Warto wspomnieć o planie zagospodarowania przestrzennego, który obejmuje rozbudowę al. 29 Listopada w 2022 roku, oraz stworzenie trasy ekspresowej z Krakowa do Warszawy w 2023 roku. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie dewelopera: https://www.superkrak.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here