Podatek dochodowy od osób fizycznych (w skrócie PIT) musi zapłacić każda osoba, która osiąga dochód, np. pobiera wynagrodzenie (na podstawie umów o pracę, umów cywilnoprawnych), czy też uzyskuje dochody z działalności gospodarczej. O wyjątkach od reguły mówi ustawa o PIT. PIT to również formularze podatkowe składane corocznie przez osoby rozliczające się z urzędem skarbowym. Formularze udostępniane są przez Ministerstwo Finansów, urzędy skarbowe, urzędy gmin. Można je również pobrać w wersji elektronicznej z Internetu. Urząd skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim mieści się przy ul. Chłapowskiego 45 czynny jest w poniedziałki: od godziny 7:30 do godziny 18:00 oraz we wtorki, środy, czwartki, piątki w godzinach od 7:30 do 15:30.

Należy być jednak ostrożnym i zwrócić uwagę, czy na pewno są aktualne. Zmiany w prawie podatkowym wprowadzone przez resort finansów w ostatnim roku przyniosły nowe wzory zeznań podatkowych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39a a w konsekwencji zmianę wzorów załączników (PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG). Wypełnianie deklaracji często wywołuje ból głowy i sprawia, że odkładamy tę czynność do ostatniego momentu. Wiele osób oddaje swoje porachunki z fiskusem w ręce profesjonalistów i trafia do biur podatkowych z prośbą o rozliczenie, które jest tym trudniejsze, im więcej źródeł dochodów i przysługujących ulg, które obniżą kwotę należnego skarbowi państwa podatku.

Program do rozliczania PIT zamiast biura podatkowego.

Oddanie spraw związanych z rocznym podatkiem w ręce pracowników biura podatkowego to dobry pomysł. Ufff. Najważniejsze, że nie trzeba myśleć o cyferkach. Ale nie jest to tania usługa….Rozwiązaniem jest dobry, bezpieczny i łatwy w obsłudze darmowy program pit 2017, który szybko, łatwo i co najważniejsze bezpiecznie wykona za nas wszystkie “trudne” wyliczenia . Cieszącym się uznaniem wśród podatników jest https://www.pitax.pl/program-pit . Program PIT za darmo z każdym rokiem ma więcej zwolenników. Coraz popularniejsze staje się również przesłanie do właściwego urzędu skarbowego dokumentów podatkowych w formie elektronicznej. Nie można się temu dziwić. Przecież czas poświęcony na ręczne wpisywanie wielu cyferek do papierowych formularzy i stanie w długich kolejkach lepiej wykorzystać na przyjemności.

Program pit za darmo można znaleźć na wielu portalach związanych tematycznie z podatkami.

Program PIT bez KRS przygotowany jest do zmagań z wieloma złożonymi i nietypowymi sytuacjami podatkowymi. W odróżnieniu od programów z wpisanym KRS konkretnej OPP, w program pit za darmo bez KRS podatnik ma prawo wyboru i wskazanie wybranej przez siebie organizacji lub fundacji , której przekaże 1% podatku.

pity 2017 program służy pomocą.

Zadaniem wszystkich programów do internetowego rozliczania podatku jest ułatwienie sprawy podatnikowi, który tak naprawdę nie do końca zna się na tej tematyce i nie kontroluje wszystkich wprowadzanych w prawie podatkowym zmian. Ułatwieniu ma służyć czytelny i intuicyjny interfejs, zautomatyzowanie wprowadzania danych, dostęp do bazy wiedzy oraz możliwość przesłania gotowego rozliczenia do urzędu drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu lub przesłanie go z dowolnego miejsca na ziemi.

Jednak nawet najlepszy program pit za darmo nie zgromadzi za nas dokumentacji koniecznej do przygotowania rocznej deklaracji podatkowej. Wśród niezbędnych dokumentów znajdą się informacje o naszych dochodach przesłane przez pracodawców i świadczeniodawców najpóźniej do końca lutego roku następującego po roku, którego dotyczy rozliczenie (są to formularze PIT 11, PIT 40A i PIT 8A). Ważne, chociaż niekonieczne w chwili rozliczenia są wszelkiego rodzaju faktury, rachunki, zaświadczenia i dokumenty potwierdzające prawo do ulg podatkowych. Powinniśmy je zbierać bo mogą okazać się niezbędne w przypadku kontroli skarbowej (prawo nakazuje przechowywanie tego rodzaju dokumentów przez okres pięciu lat).

Program pit za darmo prowadzi nas bezpiecznie przez wszystkie etapy, uwzględnia przysługujące ulgi i odliczenia, nawet te, o których istnieniu nie wiedzieliśmy. Ostatnim krokiem w przygotowaniu deklaracji jest wydruk gotowych dokumentów i ich wysyłka do właściwego urzędu skarbowego. Żeby przesłać darmowy pit online 2018 do urzędu skarbowego konieczne są dane autoryzacyjne takie jak numer PESEL, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz kwota dochodu z poprzedniej deklaracji. Jeśli deklaracja zostanie przyjęta przez system, otrzymamy UOP, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru, które należy przechowywać jako dowód przez 5 lat. Pomimo swych dobrodziejstw, program PIT za darmo nie przypomni o terminach wysłania deklaracji do skarbówki. Każdy podatnik musi pamiętać, że ostatecznym terminem złożenia (wysłania) deklaracji PIT-36, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 w 2018 roku jest 30 kwietnia. Osoby rozliczające się na PIT 28 obowiązuje wcześniejszy termin dostarczania deklaracji podatkowych. a mianowicie ostatni dzień stycznia 2018 roku.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here