Opakowania typu display i ich zastosowanie

Eksponowanie produktów w sklepach to jeden z najważniejszych czynników wpływających na podnoszenie zainteresowania klientów, a co za tym idzie – zwiększenie sprzedaży proponowanych towarów. Chcąc postawić na estetyczne, a jednocześnie pozwalające na zapewnienie porządku na półkach sklepowych rozwiązane, warto wybrać opakowanie typu display. Czym są opakowania display i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Wyjaśniamy!

Czym jest opakowanie typu display?

Opakowanie typu display to pewnego rodzaju opakowanie pos (point of sale), czyli nośnik reklamowy skierowany do klientów detalicznych, który stanowi bezpośrednie wsparcie sprzedaży w miejscu dystrybucji danego produktu. Opakowania display przyjmują postać kartonowych pudełek otwartych od góry o stabilnym dnie i wysokiej ściance tylnej. Taka konstrukcja niesie za sobą szereg korzyści, wśród których można wymienić:

  • estetyczne i uporządkowane przechowywanie produktów;
  • zachowanie porządku nawet podczas przechowania produktów o niewielkich rozmiarach;
  • zapewnienie łatwego i szybkiego wykładania towarów przez pracowników;
  • wygodny dostęp do określonych produktów podczas zakupów;
  • możliwość wielokrotnego stosowania;
  • niski koszt zakupu.

Wszystko to sprawia, że opakowanie typu display to popularny sposób przechowywania drobnych produktów, który wykorzystywany jest na szeroką skalę w wielu miejscach zajmujących się dystrybucją różnego rodzaju produktów spożywczych czy kosmetycznych.

Opakowania typu display – gdzie są wykorzystywane?

Kartonowe opakowania typu display to efektowny i funkcjonalny sposób prezentacji produktów, który pozwala na utrzymanie porządku na półkach sklepowych oraz zapewnienie doskonałej widoczności sprzedawanych towarów. Zastosowanie kartonów typu display doskonale sprawdza się podczas dystrybucji drobnych kosmetyków i zabawek, a także pudełek czy saszetek z innymi drobnymi elementami. Z tego względu, opakowania display najczęściej spotykane są w supermarketach i sieciach handlowych działających w obrębie branży spożywczej czy branży kosmetycznej.

Opakowania display – gdzie kupić? 

Wyposażenie obiektu handlowego w odpowiednie opakowania to jedne z istotnych czynników wpływających na uzyskanie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, która będzie zachęcała klientów do zakupów. Chcąc postawić na wysokiej jakości opakowania typu display, warto skorzystać z oferty doświadczonych i sprawdzonych firm zajmujących się produkcją opakowań. Jednym z takich miejsc jest producent displayów kartonowych COMPACK, który dostarcza swoim klientom estetyczne i solidne opakowania zapewniające wygodny transport i efektowną ekspozycję wybranych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here