fullfilment

Prowadzenie działalności handlowej wymaga posiadania miejsca, w którym można składować towary. Poza tym należy zatrudnić pracowników odpowiedzialnych za ich sprzedaż, a w przypadku sprzedaży wysyłkowej, zajmujących się pakowaniem i wysyłką towarów, obsługą zwrotów i reklamacji. To wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Magazyn na wynajem z usługą fullfilment pozwala ominąć tego typu bariery i rozpocząć działalność bez konieczności ponoszenia dużych kosztów wstępnych.

Usługi fullfilment – co to takiego?

Jeśli nie masz środków na budowę magazynu i nie chcesz zatrudniać dodatkowych pracowników, którzy zajmą się realizacją typowych prac magazynowych, opcja fullfilment, czyli wynajęcie magazynu wraz z obsługą wydaje się najkorzystniejszą opcją. W ramach tego typu usługi wynajmujesz potrzebną Ci powierzchnię magazynową i pracowników, którzy zajmą się przyjmowaniem towarów, ich składowaniem i wydawaniem. W zależności od zakresu usługi pracownicy magazynowi mogą zając się również pakowaniem towarów, ich wysyłką, a nawet przyjmowaniem zwrotów. Magazyn na wynajem (dostępny do wynajęcia m.in. na stronie https://warehousemarket.pl) z usługą fullfilment jest doskonałym wyborem dla wielu małych podmiotów, które nie chcą mnożyć stałych kosztów i których zwyczajnie nie stać na inwestowanie we własne hale, kosztowne systemy informatyczne czy zatrudnianie wielu pracowników.

Jakie podmioty korzystają z usług fullfilment?

Tego typu usługi są często wybierane przed mniejsze firmy, które nie mają potrzeby posiadania prywatnego magazynu i nie chcą zatrudniać wielu pracowników. Z magazynów do wynajęcia w opcji fullfilment najczęściej korzystają sklepy internetowe, mniejsi hurtownicy oraz importerzy, którzy sprowadzony z zagranicy towar przechowują jedynie przez krótki czas. Magazyn na wynajem z obsługą to ciekawa alternatywa dla klasycznego dropshippingu, gdzie towar często nawet przez chwilę nie znajduje się pod nadzorem sprzedającej go firmy. W modelu fullfilment podmiot wynajmujący halę magazynową wciąż musi zajmować się organizacją procesów związanych z zaopatrzeniem i monitorowaniem zapasów, co zapewnia większy poziom kontroli nad całym procesem sprzedaży. W dropshippingu sklep jest jedynie pośrednikiem.

Dla sklepów internetowych, które mają sprawdzonych dostawców i samodzielnie zajmują się kwestiami związanymi z zaopatrzeniem, magazyn do wynajęcia w opcji fullfilment wydaje się rozwiązaniem niezwykle wygodnym i wyjątkowo korzystnym. By znaleźć taki magazyn w dobrej lokalizacji, w przystępnej cenie, warto skontaktować się z doświadczoną firmą doradczą, która zna się na rynku magazynowym w Polsce. To pozwoli sporo zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here