Kiedy warto skorzystać z ubezpieczenia na życie?

0
2205

Zapewnienie bliskim spokojnej przyszłości, w pełni bezpiecznej to w dzisiejszych czasach priorytet dla wielu osób. Koleje losu układają się różnie i trzeba zatroszczyć się o to, by w sytuacji, gdy nas zabraknie, maksymalnie zabezpieczyć byt najbliższych. To też element budowania stabilizacji, jeśli chodzi o finansową sferę życia. Co sprawia, że warto zdecydować się na takie ubezpieczenie?

Kto może skorzystać z ubezpieczenia na życie?

      Ubezpieczenie na życie to produkt, który dedykowany jest osobom mającym już swoje rodziny. Wszystko wynika z faktu, że należy wybrać osobę, która w razie wypadku lub śmierci będzie musiała otrzymać środki od ubezpieczyciela. Są sytuacje, które będą przemawiały za zdecydowaniem się na polisę. I tak na przykład warto skorzystać wówczas, gdy urodzi się dziecko. Dodatkowo, takie ubezpieczenie warto wybrać także wtedy, gdy decydujemy się z partnerem lub partnerką na wieloletni kredyt, na przykład na zakup wspólnej nieruchomości.

Jakie korzyści daje nam wybór takiego ubezpieczenia?

      Na pewno należy zwrócić tu uwagę na ochronę na skutek nieszczęśliwych wypadków. Takich zdarzeń, w których następstwie pojawia się poważna choroba lub niezdolność do podjęcia pracy. Ponadto, takie ubezpieczenie stanowi dodatkowy kapitał na emeryturę. Możesz także potraktować środki z polisy jako zabezpieczenie – oszczędności pomogą Twoim dzieciom w lepszym starcie w dorosłe życie.

Ważne z punktu widzenia podatków i spadku

Takie ubezpieczenie jest zwolnione z podatku od darowizn. W praktyce oznacza to, że praktycznie w dowolnym momencie masz prawo dokonania cesji polisy na drugą osobę. Dodatkowo, środki z ubezpieczenia na życie nie stanowią masy spadkowej. Oznacza to, że niezależnie od toczącego się postępowania spadkowego, Twoi bliscy otrzymają pieniądze z polisy. Szukając dopasowanego produktu w tej kategorii, warto postawić na indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy. Wszelkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ubezpieczyciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here