Jak zarabiać więcej?

Pracujesz, zarabiasz, wydajesz i tak jakoś „pchasz swój wózek” do przodu, ale ciągle masz poczucie, że to zbyt mało, a przecież tak się starasz? Przeciętna praca na etacie nie każdemu zapewnia zadowalające wynagrodzenie, zwłaszcza jeśli uda ci się znaleźć pracę dużo poniżej swoich kwalifikacji. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać czegoś, co pozwoli ci uzyskać znacznie większą pensję.

Lubisz swoją pracę, a jednak uważasz, że to nie to?

Wiązanie się z jakąś firmą czy instytucją jest dokładnie tym – wiązaniem się. Jeśli trafisz do korporacji lub innego podobnego miejsca, będziesz niejednokrotnie narzekał na to, że praca zajmuje zbyt wiele twojego życia. Do tego wcale niekoniecznie będą się z tym wiązać wystarczająco duże zarobki, by zrekompensować fakt, że ciągle nie ma cię w domu, nie masz czasu dla rodziny, bliskich itd. Jeśli tak jest, nie wahaj się, ale już teraz zacznij szukać nowej, lepszej pracy. Wbrew pozorom i mimo panującego dużego bezrobocia powinieneś bez problemu znaleźć nowy i lepszy pomysł na siebie. Nową, lepszą, wyżej płatną pracę. Wiele świetnych firm o dużych możliwościach bezskutecznie poszukuje pracowników, bo albo nie mogą trafić na uczciwego człowieka o odpowiednio wysokich kwalifikacjach, albo w ogóle nikt taki się do nich nie zgłasza. Dlatego też nie obawiaj się, że niczego dla siebie nie znajdziesz – wystarczy, że podejdziesz do swojego zadania z pewną dozą kreatywności.

Jak zarabiać więcej?Od czego więc zacząć?

Postaw na kreatywność i pozwól jej się prowadzić. Musisz nauczyć się prezentować siebie w inny sposób, niż robią to pozostali ludzie. Wykorzystuj to nawet przy tworzeniu CV, żeby nie wyglądało tak samo jak tysiące innych. Zanim gdziekolwiek wyślesz życiorys, dołóż starań, by pozyskać jak najwięcej informacji o pracodawcy. Zyskaj nowe, niebanalne umiejętności lub wymyśl, w jaki ciekawy sposób możesz wykorzystać te, które już posiadasz.

Planuj, szacuj, kalkuluj

Wykonanie powyższego punktu nie gwarantuje ci jednak sukcesu, jeśli w dalszym ciągu będziesz startować do niewłaściwych miejsc lub brać udział w nieopłacalnych przedsięwzięciach. Pamiętaj więc o tym, żeby przed każdym bliższym zainteresowaniem się jakąkolwiek pracą czy zleceniem sprawdzić, ile pieniędzy możesz dzięki temu zarobić (przy swoim maksymalnym wkładzie). Odrzucaj od razu wszystkie oferty, które nie przyniosą oczekiwanych zysków. Musisz jednak wcześniej ustalić swoje średnie oczekiwania finansowe. Dzięki temu nawet na rozmowie kwalifikacyjnej w nowym miejscu uda ci się ocenić wstępnie, czy np. poprzez szybkie awansowanie masz szanse spełnić owe oczekiwania, czy lepiej będzie po prostu poszukać czegoś innego. Pamiętaj, że czas to pieniądz, dlatego każda strata czasu na pewno nie przysporzy ci szybszego osiągnięcia swoich celów.

Znajdź chwilę na analizę błędów

Na pewno nie od razu uda ci się spełnić wszystkie założenia. Poświęć więc chwilę na przeanalizowanie, czy popełniłeś gdzieś błąd i to być może z tego powodu w dalszym ciągu nie zarabiasz tyle ile chcesz. Dzięki rozsądnej analizie łatwo znajdziesz słabe punkty, nad którymi warto będzie jeszcze popracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here