Jak wybrać szkołę językową? Wyjaśniamy!

Samodzielna nauka języków obcych nie sprawdzi się u każdej osoby. Niektórzy bardziej motywują się, gdy pracują w większych grupach. Taką możliwość mamy, gdy zapisujemy się na zajęcia do szkoły językowej. Wybór odpowiedniej placówki nie jest jednak prosty. Podczas poszukiwań musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Metody nauczania

W dobrej szkole językowej nauczyciele nie ograniczają się do jednego sposobu prowadzenia zajęć. Lekcje są więc urozmaicone i ciekawe. Lektorzy przykładają wagę zarówno do gramatyki, jak i konwersacji. Dzięki temu po kursie nasza wiedza jest wszechstronna, a my czujemy się pewnie podczas używania języka obcego. Lincoln – szkoła języka to jedno z tych miejsc, w których możemy liczyć na mnóstwo ćwiczeń praktycznych. Podczas kursu uczniowie często pracują w grupach, mają możliwość dyskutowania i odgrywania scenek. Sprawia to, że każdy kursant ma szasnę wypowiedzieć się w czasie lekcji.

Podczas wyboru szkoły warto też sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość wyboru dodatkowych lekcji z native speakerami. Kim oni są? To lektorzy, którzy uczą swojego ojczystego języka. Dzięki temu mamy do czynienia z „żywym” angielskim i szybciej przyswajamy wszystkie treści.

Grupy i nauczyciele

Aby nauka języka obcego przyniosła oczekiwane rezultaty, lekcje powinny być prowadzone w niewielkich grupach. Lektor może wtedy pracować z każdym uczniem. Po za tym mniejsze grupy sprzyjają skupieniu i sprawiają, że grupa szybciej się integruje. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu kursanci czują się swobodniej i chętniej udzielają się podczas zajęć.

Kolejna kwestia to oczywiście doświadczenie nauczycieli. Zanim zapiszemy się na lekcje, warto wcześniej sprawdzić informacje o lektorach. Większość szkół udostępnia takie informacje i chętnie chwali się osiągnięciami, wiedzą i doświadczeniem swoich pracowników.

Dobra szkoła językowa powinna być otwarta na potrzeby ucznia. Jeśli ciągle wahamy się nad wyborem danej placówki, wybierzmy się na jedną lekcję i sprawdźmy, czy metoda nauczania i atmosfera w szkole nam odpowiadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here